Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

G. Bertašius: „Visos bitės dūzgia, tik medaus nėra"

G. Bertašius: „Visos bitės dūzgia, tik medaus nėra"

Rugsėjo 14 d. surengtas išplėstinis rūmų turizmo komiteto posėdis, kurio metu aptartos Vakarų Lietuvos regiono pasiekiamumo, taksi veiklos Klaipėdos mieste problemos, turizmo statistikos bei kruizinės laivybos įtakos turizmo statistikos rodikliams temos. 

  VĮ Lietuvos oro uostai Palangos filialo vadovas Marius Gelžinis pristatė Palangos oro uosto esamas ir būsimas skrydžių kryptis, skrydžių statistiką. Tarp problemų paminėta tai, jog daugelis skrydžių – privežamieji. Vykdoma bendra Lietuvos oro uostų skatinimo programa, tam pasitelkiant 2 finansinės paramos galimybes: 1) valstybės „De Minimis" programą; 2) Oro vežėjų naujų krypčių skatinimo programą (rinkodaros priemonėms finansavimą skiria regiono savivaldybės).

  Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė pateikė trumpą turistinio sezono apžvalgą, pristatė Klaipėdos miesto turizmo statistiką bei kruizinės laivybos įtaką bendriems rodikliams. Tarp problemų paminėta, kad:

  • Turistų atsiliepimuose matoma tendencija, kad Klaipėdoje trūksta pramogų;
  • Klaipėda dar nesugeba sudominti muziejais;
  • Ryški turistų iš Vokietijos mažėjimo tendencija; jų mažėja apie 10 proc.

Diskusijos metu, kurią vedė Turizmo komiteto pirmininkas Gintautas Bertašius, UAB "MICHAELSON boutique HOTEL" savininkas, iškeltos problemos:

  • Taksi paslauga – kiekvieno miesto veidas, kurį pirmiausia pamato atvykęs turistas. Klaipėdoje taksi paslauga pasižymi nešvara, netvarka, neadekvačiomis kainomis ir veiklos reguliavimo stoka. Kas ir kaip turi /gali suvienodinti reikalavimus taksi ir paslaugų teikėjams?
  • Pastebimas atotrūkis tarp valdžios struktūrų ir joms pavaldžių įstaigų veiksmų: skrydžiai į /iš Palangos oro uosto pradedami į vienas šalis, o potencialių turistų ieškoma kitur. Pateiktas pasiūlymas: rengti dalyvavimą turizmo parodose tose šalyse, iš kur planuojami skrydžiai, kad turistai ir svečiai į Klaipėdą būtų pritraukiami tikslingai;
  • Kaliningrado srities gyventojai – potencialūs turistai, pasirengę išleisti pinigus Lenkijoje ir Lietuvoje. Kaip būtų galima palengvinti jų atvykimą į Klaipėdos regioną? Galėtų veikti oro taksi iš Palangos į Kaliningradą;
  • Turistai atvyksta, bet neturi ką veikti Klaipėdoje. Pasiūlymas – skatinti sveikatinimo turizmą, pritraukti į Kuršių Neriją dienos meto praleidimui ir per ją reklamuoti Klaipėdą, jos naktinį gyvenimą; Vakarų Lietuvos savivaldybės neturėtų konkuruoti tarpusavyje, tuo pat metu rengdamos šventes.
  • Ką daryti, kad Klaipėdoje būtų kuriamos naujos darbo vietos, kiltų ekonomika? Pasiūlymas: vietos valdžios, valstybės iš biudžetų finansuojamos įstaigos, kurdamos strategijas, turėtų atsižvelgti į verslo, investuojančio savo lėšas į turizmo srities objektus ir paslaugas, interesus ir siekti, kad turizmo sezonas truktų visus metus;
  • Diskusijos metu išryškintos regiono pasiekiamumo ir vieningos regiono turizmo informacijos  teikimo problemos.

 Renginyje dalyvavo 25 įmonių bei vietos valdžios institucijų atstovai. 

Reklama

Susisiekime
Captcha