Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Nuotolinis seminaras "JAV rinka: ar dar perspektyvi?"

    Birželio 3 d. surengtas antrasis nuotolinis renginys apie užsienio rinkas „JAV rinka: ar dar perspektyvi?“, dalyvaujant Lietuvos komercijos atašė JAV Laimučiui Abeciūnui. Susitikimo metu renginio svečias išsamiai pristatė situaciją JAV rinkoje, verslo aplinkos pokyčius, susijusius su ekonomine situacija, eksporto galimybes bei atsakė į visus dalyvių klausimus. Žemėlapyje nurodytos labiausiai COVID-19 paveiktos valstijos. 

   Pagal importo apimtis JAV rinka yra pirmoje vietoje pasaulyje. Ji kartu su antroje vietoje esančia Kinija importuoja beveik ketvirtį viso pasaulio prekių. Pagal lietuviškos kilmės eksporto rinkų populiarumą, 2018 m. Statistikos departamento duomenimis, JAV yra trečioje vietoje- po Lenkijos ir Vokietijos. Pasak L. Abeciūno, JAV rinka turėtų būti kiekvienos eksportuojančios bendrovės pokalbių tema. Jei eksportas sėkmingas JAV, tikėtina, kad jis bus sėkmingas bet kur. Lietuvos komercijos atašė JAV pateikė keletą skaičių, pristatančių didžiausią pasaulio rinką:

  • daugiau kaip 30 mln. vietos įmonių;
  • 615 tūkst.  vietos gamintojų;
  • 97 tūkst. didmeninės prekybos agentų ir brokerių;
  • 870 tūkst. didmeninės prekybos įmonių;
  • 439 tūkst. logistikos įmonių, gabenančių krovinius tolimais atstumais ir 234 tūkst.- artimais atstumais.

   Tarp daugiausia iš Europos į JAV eksportuojamų prekių yra prekių grupės, aktualios ir Lietuvos gamintojams: elektros įranga, baldai, patalynė, maistas, alkoholiniai gėrimai, plastiko gaminiai.

   Renginio svečias susitikimo metu pristatė įkvepiančias airiško sviesto „Kerrygold“ ir Fidžyje pagaminto geriamo vandens „Fiji“ prekių ženklų sėkmės istorijas. Abeciūnas taip pat pasidalino informacija apie situaciją dėl koronaviruso protrūkio JAV bei tebesitęsiančius protestus: šiuo metu JAV darbo yra netekę apie 4 mln. žmonių, apie 40 proc. visų dirbančiųjų yra prastovose. Ekonomistai prognozuoja, jog apie 40 proc. iš jų į darbo rinką nebegrįš. Nepaisant sudėtingos situacijos, JAV prognozuojamas greitesnis atsigavimas nei Europoje todėl, kad ekonomikos augimo varomoji jėga yra vartojimas, o JAV gyventojų vartojimas sudaro apie 70 proc.  ekonomikos. Prognozuojama, jog 2035 metais pagal BVP Niujorkas užims pirmąją vietą TOP 10 pasaulio  miestų dešimtuke.

   Renginyje dalyvavo 11 rūmų narių atstovų. 

Susisiekime
Captcha