Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Sausio 23 d. vyko rūmų narių klubo susitikimas su SEB banko prezidento patarėju bei vyriausiuoju ekonomistu, dr. Gitanu Nausėda

Vakar, sausio 23 d. vyko rūmų narių klubo susitikimas su SEB banko prezidento patarėju bei vyriausiuoju ekonomistu, dr. Gitanu Nausėda. Susitikimo metu buvo pristatytos Lietuvos ir pasaulio ekonomikos tendencijos.

Ekonomisto pastebėjimu, pasaulio ekonomika įsibėgėjo. 2018-2019 m. prognozuojamas pasaulio  metinio realiojo BVP augimas. Euro zonoje nuotaikos taip pat pakilios - BVP auga. Metinis BVP pokytis gamybos metodu, statybos sektoriuje lyginant su Estija, Latvija  2017 m. I-III ketv. buvo dvigubai mažesnis. Įvairios investicijos skatina statybų sektoriaus atsigavimą. Informacinių technologijų sektoriuje Latvija atsilieka nuo Lietuvos.  

Eksportas sparčiai keliauja ir į Rytus, ir į Vakarus. Sparčiausiai - į Rusiją. Ekonomisto teigimu, eksportą į Lenkiją reikėtų didinti, nes augimo tempai yra gana lėti. Bendrai eksporto požiūriu 2017 metai Lietuvai buvo labai geri, tuo metu vidaus rinkos plėtra ima lėtėti, apyvartos augimą įtakoja kainų didėjimas. Pagal infliacijos lygį Baltijos šalys euro zonoje pirmauja. 

G.Nausėda teigė, kad vidutinis darbo užmokestis nesiliaus sparčiai augti, kol darbo jėgos paklausa pranoks pasiūlą. Atlyginimai augs netolygiai, todėl tikėtina, kad išryškės socialinės atskirties problema.

Susitikime buvo aptarta ir demografinė problema: ekonomisto teigimu, ši problema išlieka labai svarbi. išvykstančiųjų 20-54 m. amžiaus asmenų vis didėja. Pasak G. Nausėdos vienintelį gruodžio mėnesį imigracija į Lietuvą buvo didesnė nei emigracija, tai lėmė trečiųjų šalių piliečių įdarbinimas Lietuvoje.  

Kalbėdamas apie verslą, ekonomistas sakė, kad įmonės vis dar atsargiai žiūri į plėtrą: nepaisant to, verslo politika bus "draugiškesnė" investicijoms.  Apmokestinamąjį pelną bus galima sumažinti 100 proc. įgyvendinto investicinio projekto į technologinį atsinaujinimą išlaidomis. Įmonių pelnui iš išradimų, kurie sukurti Lietuvoje atliekamų mokslinių tyrimų pagrindu, bus taikomas 5 proc. pelno mokesčio tarifas, suteikiamas 1 metų pelno mokesčio "atostogos" smulkiam verslui pradėti. Žemės ūkio įmonėms taikomas pelno mokesčio tarifas didėja nuo 5 iki 10 proc. ir  palaipsniui 2019 m. didės iki 15 proc. 

Svečias atsakė ir į renginio dalyvių pateiktus klausimus. Renginyje dalyvavo 52 atstovai iš 46 įmonių.

Reklama

Susisiekime
Captcha