Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

SUSITIKIMAS SU KANADOS AMBASADORIUMI BALTIJOS ŠALIMS

   

Kovo 31 d. surengtas susitikimas su Kanados ambasadoriumi Baltijos šalims p. Alain Hausser.

   Ambasadorius pateikė informaciją apie netrukus įsigaliosiančią ES ir Kanados laisvosios prekybos sutartį. Pasak Kanados ambasadoriaus, Lietuvos įmonės į Kanadą eksportuoja daugiau (2015 m. eksportuota už 159 mln. Eur) nei Kanada į Lietuvą (2015 m. - 35 mln. Eur), tad naujai įsigaliojanti laisvosios prekybos sutartis atveria dar daugiau galimybių Lietuvos verslui. Kanadoje yra apie 35 mln. gyventojų, jų perkamoji galia pakankamai didelė.  Be to, Kanada turi galiojančią laisvosios prekybos sutartį su JAV, tad Europos įmonėms Kanada gali tapti pereinamąja rinka siekiant verslo plėtros Šiaurės Amerikoje. 

   ES ir Kanados laisvosios prekybos sutartis panaikina 99 proc. prekybos barjerų tarp ES ir Kanados. Ambasadorius pabrėžė, kad nepaisant prekybos, darbuotojų mobilumo, investavimo galimybių palengvinimo, muitų mokesčių panaikinimo ir kitų  palengvinimų plėtoti verslą, galiojantys draudimai importuoti genetiškai modifikuotus gaminius išliks ir bus paisoma  galiojančių ES teisės aktų. Manoma, kad ši sutartis padidins prekybą tarp ES ir Kanados  20 proc.

   Kalbant apie perpektyvias bendradarbavimo sritis įvardinta, kad Kanada turi daug naudingųjų iškasenų, plėtojama aviacijos, farmacijos, maisto pramonė. Taip pat Kanada pasižymi konservatyviais, tačiau stipriais bankais: pabrėžta, kad jų nedaug, tačiau krizės metu bankroto nepatyrė nei vienas. Šioje šalyje labai stiprios savivaldybės ir regioninės valdžios institucijos, o laisvosios prekybos sutartis atveria galimybes verslui dalyvauti viešuosiuose pirkimuose bei projektuose.

Reklama

Susisiekime
Captcha