Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

14 - 16 val. Val.

Švenčiame Klaipėdos rūmų 100-metį

           Spalio 1 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kviečia visus narius į jubiliejinį 100-ąjį Rūmų gimtadienį. Tai didžiausias metų renginys, kurio tikslas - pakviesti rūmų narius bendrauti neformalioje aplinkoje, aptarti verslo aktualijas ir pagerbti verslo lyderius.

          „Klaipėdos pirklių korporacija buvo pertvarkoma į Prekybos rūmus remiantis nauja 1897 m. rugpjūčio 19 d. Prūsijos įstatymo redakcija (...). Ji suteikė Prekybos rūmams juridinio asmens statusą ir naujų funkcijų, tarp kurių buvo ir ekspertų prisaikdinimas, produktų kilmės sertifikatų išdavimas, be to, rūmai turėjo prisidėti pildant prekybos registrą (...).

         Pati reorganizacija įvykdyta 1919 m. rudenį. Spalio 1 d. Pirklių korporacijos taryba priėmė Reorganizavimo statutą ir Prekybos rūmų rinkimų statutą. Kitą dieną už šiuos dokumentus neeiliniame susirinkime balsavo Pirklių korporacija. Klaipėdos prekybos rūmų (vok. Handelskammer Memel) veiklos teritorija apėmė Klaipėdos miesto ir Klaipėdos bei Šilokarčemos kaimiškąsias apskritis. (...)

        Jungdami svarbiausius Klaipėdos krašto pramonininkus ir prekybininkus, visą savo veiklos laikotarpį Rūmai buvo ne tik viena įtakingiausių organizacijų Klaipėdos krašte, bet ir darė įtaką krašto lygmenyje priimamiems politiniams sprendimams.“

 

Istorikas Dr. Vasilijus Safronovas (2010 m.)

Susisiekime
Captcha