PPAR Lietuvoje

Įvykių kalendorius

 

PPAR Lietuvoje 

  Valdžia, pavesdama dalį tokios svarbios funkcijos, kaip pramonės ir prekybos priežiūra, jų rikiavimą uždeda taip pat ir didelę pareigą Prekybos, pramonės ir amatų rūmams. Toji pareiga visų pirma yra auklėti ir rikiuoti, vadovaujantis teisingumu, taip kaip tinka valstybės gerovei. 

Ištrauka iš Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos kalbos, sakytos 1939 m. naujo Prekybos, Pramonės ir Amatų Rūmų pastato atidarymo metu.

Lietuvos PPAR istorija pažingsniui

 • 2008 m. kovo 18 d.  LPPAR asociacijos prezidentu išrinktas UAB „Silberauto“ generalinis direktorius, socialinių mokslų daktaras Rimantas Stankevičius.

  2008

 • Nuo 1998 m. Asociacijos prezidentu tapo Simas Romutis Petrikis, po jo - Eimutis Žvybas, po kurio buvo išrinktas Darius Mockus.

  1998

 • 1995 m. gruodžio 26 d. Lietuvoje įsigaliojo 1995 m. lapkričio 16 d. Seime priimtas prekybos, pramonės ir amatų rūmų įstatymas. Pagal šį įstatymą Lietuvoje veikia penki Rūmai -  Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Vilniuje. Šie Rūmai įsteigti buvusių  regioninių prekybos ir pramonės rūmų pagrindu. Atsižvelgiant į tai ir regioninių prekybos pramonės ir amatų rūmų asociacija tapo Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija. Prezidentu liko Mindaugas Černiauskas.

  1995

 • 1992 m. rugsėjo 23 d. Lietuvos regioniniai prekybos ir pramonės rūmai Ekonomikos ministerijoje įregistravo RPPR asociaciją. Jos prezidentu išrinktas Mindaugas Černiauskas.

  1992

 • 1991 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė nutarimą, pagal kurį Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje buvo įsteigti regioniniai prekybos ir pramonės rūmai.

  1991

 • 1992 m. rugsėjo 23 d. Lietuvos regioniniai prekybos ir pramonės rūmai Ekonomikos ministerijoje įregistravo RPPR asociaciją. Jos prezidentu išrinktas Mindaugas Černiauskas.

  1973

 • 1940 m. liepos 29 d. okupacinė sovietų valdžia prekybos, pramonės rūmus likvidavo.

  1940

 • 1936 m. liepos 7 dieną "Vyriausybės Žiniose" Nr.539 buvo paskelbtas naujas Prekybos, pramonės ir amatų rūmų įstatymas, o spalio 15 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentas Rūmų pirmininku paskyrė Vladą Kurkauską. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai tarpukario metais aktyviai veikė plėtodami prekybą, pramonę ir kitus verslus.

  1936

 • Lietuvoje pirmieji prekybos ir pramonės rūmai buvo įsteigti 1924 metais. Jų veiklos zona buvo Lietuvos bei autonomijos pagrindais tuo metu besitvarkiusio Klaipėdos krašto, kuriame buvo įsteigti atskiri Prekybos ir pramonės rūmai, teritorija.

  1924

Reklama

Susisiekime