Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Klaipėdos pakomitečio posėdis dėl "Brexit"

     Kovo 26 d. rūmų atstovai dalyvavo Klaipėdos teritorinėje muitinėje surengtame Klaipėdos pakomitečio posėdyje. Jame aptarta „BREXIT”: prekyba su Jungtine Karalyste, poveikis muitinės formalumams, galimi eksporto pokyčiai, bendrosios garantijos dydžio nustatymo, eksporto procedūros formalumų užbaigimo galimybės.

     Muitinės departamento atstovas Š. Avižienis teigė, kad šio proceso datos nuolat keičiasi. Kovo 26 d. duomenimis, dabar pateikiamos dvi Jungtinės Karalystės  išstojimo iš ES datos : balandžio 12 d. (jei JK parlamentas trečią kartą atmestų išstojimo iš ES sutartį) ir gegužės 23 d. (jei JK parlamentas pritars išstojimo iš ES sutarčiai, bet ne vėliau kaip iki rinkimų į Europos parlamentą datos).

   Prekiaujančios, eksportuojančios, turinčios sutarčių su Jungtine Karalyste įmonės turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad muitinės veiklos srityje bet kuriuo atveju perėjimo laikotarpis nenumatytas, tarp ES šalių ir JK nėra muitų sąjungos , nėra laisvosios prekybos sutarties. Kol kas nekeičiamas ir ES Muitinės kodekso 4 str., nustatantis ES muitų teritoriją kartu su JK): iš pradžių bus pakeisti kiti pirminės teisės dokumentai.

     Įmonėms, iki šiol prekiavusioms tik ES viduje, eksportui ir prekybai su JK reikės EORI kodo. Nebegalios JK muitinės suteikti kodai, leidimai, priimti sprendimai. Jei gamyboje bus naudojama dalis JK kilmės prekių, jos nebeturės lengvatinės kilmės statuso.

Išsamiau apie muitus: https://litarweb.lrmuitine.lt

Kaip pasirengti „Brexit“ – muitinės procedūrų vadovas - https://www.lrmuitine.lt/web/guest/887

EK mokesčių ir muitų sąjungos generalinis direktoratas - www.ec.europa.eu/taxation_customs/uk-withdrawal 

Susisiekime
Captcha