Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Nuotolinis susitikimas su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija

   Lapkričio 10 d. 14 val. įvyko nuotolinis susitikimas su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generaliniu direktoriumi Algiu Lataku ir rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktoriumi Artūru Drungilu.

   Algis Latakas pristatė pagrindinius Klaipėdos uosto infrastruktūros įgyvendinimo projektus. Iki 2024 m. planuojama gauti 500 mln. Eur investicijų iš Europos Sąjungos, RRF fondo, kurios būtų naudojamos uosto skaitmenizacijai, klimato kaitai mažinti, taip pat pritaikant naują laivų įvedimo į uostą per nuotolį programą, kuri ypač naudinga pandemijos metu.

   Uoste taip pat numatoma įgyvendinti naujus projektus, kuriais bus siekiama pagerinti uosto veiklą, palengvinti didelių laivų įplaukimą į uostą. Daugiausiai iššūkių keliantis projektas – jūros vartų atnaujinimas, bangolaužių paaukštinimas, kanalo platinimas ir gilinimas. Šiuo metu kanalo gylis – apie 14 metrų, tačiau planuojama jį pagilinti iki 17 metrų prie jūros vartų ir iki 15,5 m toliau nuo jų. Tai padidintų uosto konkurencingumą lyginant su kitais Baltijos jūroje esančiais uostais.

   Pasak Artūro Drungilo, Klaipėdos jūrų uosto stiprybės – teisingai pasirinkta krovinių specializacija ir gebėjimas konkuruoti su kitais jūrų uostais pritraukiant didelius krovinius. Trąšų rinkos tendencija ilgalaikėje perspektyvoje augo, o lyginant su 2012 metais konteinerių rinkos augimas uoste padidėjo du kartus. Susitikimo metu taip pat buvo pristatyti 2018-2019 metais atlikto tyrimo, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti klientų pasitenkinimą Klaipėdos jūrų uosto veikla, rezultatai.

   Renginyje dalyvavo 10 rūmų narių atstovų.

Susisiekime
Captcha