Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Susitikimas su Susisiekimo ministru Roku Masiuliu

   Rugpjūčio 16 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai surengė rūmų narių susitikimą su Susisiekimo ministru Roku Masiuliu, kuriame dalyvavo ir VĮ Lietuvos oro uostai vadovas M. Gelžinis. Pagrindinė susitikimo tema – Vakarų Lietuvos pasiekiamumo iš Palangos oro uosto problemos ir susisiekimo perspektyvos.

     Nors Palangos oro uostas – viena svarbiausių susisiekimo infrastruktūros dalių, skrydžių kryptys neatitinka verslo interesų: negeneruoja užsienio turistų srautų, neskatina naujų vietos ir užsienio investicijų, pagaliau didesnio judėjimo apskritai. Vakarų Lietuvos verslas, savo jėgomis atlikęs įmonių apklausas, pateikęs jomis pagrįstus argumentus  visoms geresniu susisiekimu per Palangos oro uostą suinteresuotoms pusėms, daugiau kaip dešimtmetį laukia tiesioginio skrydžio į Vokietiją. Susitikime pateiktas pagrindinis centrinės valdžios Vilniuje mėgstamas kontrargumentas: regione per mažai gyventojų, kad skrydžių bendrovėms būtų galima užtikrinti nenuostolingą veiklą. Palangos oro uosto veikla nėra pelninga, bet ypatingų pasikeitimų ir naujų skrydžių krypčių Lietuvos oro uostų vadovas M. Gelžinis nežadėjo.

     Turizmo verslo atstovų nuomone, galimų keleivių per Palangos oro uostą srautas dėl nepatogių tiesioginių  skrydžių nebuvimo išskaidomas į Rygos, Kauno, Vilniaus, Kopenhagos, net Kaliningrado oro uostus. Verslininkų nuomone, Vakarų Lietuvos pasiekiamumas sprendžiant pagal skrydžių įvairovę Vilniaus ar Kauno oro uostuose nėra tarp Susisiekimo ministerijos ar Lietuvos oro uostų administracijos veiklos prioritetų: iš Vilniaus skrendama 61 kryptimi, iš Kauno - 20, iš Palangos deklaruojamos 9 kryptys.

Susitikime sužinota, kad jau kitąmet planuojama gerinti infrastruktūrą bei investuoti į Palangos oro uosto pakilimo tako rekonstrukciją. Susitikimo metu taip pat pageidauta, kad būtų gerinama keleivių aptarnavimo kokybė pačiame Palangos oro uoste, anksčiau nei turizmo sezono pradžia gaunamos informacijos apie skrydžius iš Palangos.

Renginio metu susitarta, kad Vakarų Lietuvos verslas susisiekimo ministrui dėl skrydžių iš Palangos pateiks savo poziciją, kuri ne visada sutampa su Klaipėdos regiono savivaldybių, remiančių naujų skrydžių atsiradimą iš vietos mokesčių mokėtojų pinigų,  vadovų nuomone.

Susitikime dalyvavo 28 įmonių – rūmų narių savininkai ir vadovai.

Išsamiau - žiniasklaidoje:

http://www.ve.lt/naujienos/ekonomika/ukis/issvajoti-skrydziai-palangoje---tik-utopija-1657357/

https://www.delfi.lt/verslas/transportas/klaipedos-verslas-nori-geresnio-susisiekimo.d?id=78825347

Po susitikimo su Susisiekimo ministru R. Masiuliu rūmų Turizmo komiteto, vienijančio 26 turizmo įmones, pirmininkas G. Bertašius viešai pateikė savo poziciją: Vakarų Lietuvos gyventojams įkyriai peršama mintis, kad Palangos/Klaipėdos oro uostas yra skirtas tik uostamiesčiui aptarnauti. Deja, suformuotas neteisingas požiūris, šis tinkamai neveikiantis oro uostas gali aptarnauti 30 proc. Lietuvos gyventojų.

Išsamiau skaitykite čia. 

Susisiekime
Captcha