Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Verslo apklausa dėl skrydžių iš Palangos oro uosto

Nuo vasario 21 d. įmonės galėjo pareikšti savo nuomonę dalyvaudamos rūmų surengtoje apklausoje, kuria buvo siekiama sužinoti skirtingų verslo sektorių nuomonę apie skrydžių kryptis iš/į Palangos oro uostą, atitinkančias verslo, investuotojų, potencialių investuotojų interesus, prisidėsiančias prie turizmo regione skatinimo. Apklausoje dalyvavo 54 Klaipėdos regiono įmonės. Atsakymai padės tiksliau pateikti verslo poreikį dėl naujų skrydžių pritraukimo. Pateikiame apibendrintas išvadas:

75,5 proc. respondentų teigia, kad daugiausia partnerių/svečių/turistų/ per praėjusius metus sulaukė iš Vokietijos, 45,3 proc. – Švedijos, 35,8 proc. – Nyderlandų, 28,3 proc. – Baltarusijos, Rusijos, Suomijos. 

Apklausoje įmonių prašėme reitinguoti prioritetines kryptis: didžiausią prioritetą atsakiusieji skyrė Vokietijai – (Frankfurto, Hamburgo, Berlyno oro uostams) taip pat Nyderlandams, skrydžiui į Amsterdamą. 2 – oje vietoje Suomija (Helsinkis) ir Švedija  (Stokholmas). Priežastys, dėl kurių šias šalis verslas nurodė prioritetinėmis, yra tai, jog jose įmonės vysto verslą, vykdo projektus, susitinka su partneriais ir investuotojais, turi daugybę klientų ir kt. Per mėnesį į komandiruotes ir įvairius susitikimus išvyksta 1-5 asmenys (82,7 proc.) likusiose įmonėse keliaujančių asmenų skaičius per mėnesį siekia nuo 6 iki 70 asmenų.

Iš apklausos paaiškėjo, kad daugumai apklaustųjų dažnai tenka naudotis jungiamosiomis kryptimis per Rygą/Kopenhagą. 45,3 proc. teigė, kad jungiamaisiais reisais į Kopenhagą/Rygą naudojasi kartą per mėnesį. 17 proc. – 2-3 kartus per savaitę, 11 proc. – kartą per savaitę.

Apklausa patvirtino, jog verslui būtinos kryptys -  į  Vokietiją (Frankfurtą, Hamburgą, Berlyną) ir Nyderlandus - Amsterdamą, nes iš jų sulaukiama daugiausia partnerių ir turistų, taip pat įmonės bendradarbiauja su partneriais, investuotojais ir klientais tose šalyse. Atsakiusieji mano, kad būtina didinti skrydžių skaičių, vystyti kryptis į Helsinkį, Stokholmą, Varšuvą, Kijevą ir Minską. 

Rūmai kreipsis į Susisiekimo ministrą R. Masiulį,  VĮ Lietuvos oro uostai, prašydami atkreipti dėmesį į verslo interesus, atsižvelgiant į tai, remti verslui, esamiems ir būsimiems investuotojams, turistų srautą generuojančių patogių naujų krypčių iš/į Palangos oro uostą atsiradimą. Taip pat bus kreipiamasi į savivaldybių merus su prašymu atsižvelgti į verslo interesus svarstant skrydžių rėmimą iš regiono savivaldybių biudžetų.

Apklausos anketa vis dar yra aktyvi, tad rūmai maloniai kviečia toliau dalyvauti apklausoje, kuria yra siekiama išsiaiškinti naujas skrydžių kryptis iš/į Palangos oro uostą, atitinkančias verslo, investuotojų, potencialių investuotojų interesus, prisidėsiančias prie turizmo regione skatinimo. Jūsų atsakymai padės tiksliau pateikti verslo poreikį dėl naujų skrydžių pritraukimo. 

       Anketos duomenys bus apibendrinami siekiant išsiaiškinti skirtingų verslo sektorių poreikius.

Maloniai prašome pildyti apklausos anketą čia.

Susisiekime
Captcha