Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Verslo misija į Berlyną

         Spalio 9-11 dienomis Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su septyniomis Klaipėdos ir Palangos turizmo įmonėmis pagal ES finansuojamos priemonės "Naujos galimybės LT" projektą "Lietuvos pajūrio turizmo paslaugų žinomumo didinimas ir eksporto skatinimas" dalyvavo verslo misijoje Vokietijoje, Berlyne.

Tarp verslo misijos dalyvių - Palangos ir Klaipėdos viešbučių "National Hotel", "Gradiali", "Vanagupė", "Grand Baltic Dunes", "Atostogų parkas" ir turizmo agentūrų "Klaipėda Tours" ir "Baltic Bike Travel" atstovai.

     Verslo misijos metu įmonės lankėsi Vokietijos pramonės ir prekybos rūmuose (DIHT), kurie yra skėtinė organizacija, vienijanti 81 regioninius Vokietijos pramonės ir prekybos rūmus, turinti teisinį asociacijos statusą. DIHT kalba daugiau kaip už 3 mln. verslininkų, taip pat bendradarbiauja su Vokietijos užsienio prekybos rūmais. Susitikimo metu aptartos  turizmo verslo aktualijos bei problemos. Tarp didžiausių problemų, su kuriomis susiduria Vokietijos turizmo verslas, paminėti biurokratiniai apribojimai, nepakankamai išvystyta transporto infrastruktūra.

    Skirtingai nei Vakarų Lietuvos turizmo verslui, Vokietijos turizmo pramonės atstovams sezoniškumo problemos nėra aktualios. Už turizmą atsakingi Vokietijos rūmų darbuotojai  pažadėjo susitikimo metu aptarta informacija bei mūsų verslininkų kontaktais pasidalinti su Vokietijos rūmų nariais - turizmo verslo atstovais.

       Delegacija taip pat lankėsi Berlyno „Schönefeld“ oro uoste bei susitiko su oro uosto atstovais. Renginio metu pristatytas naujas Berlyno oro uostas, kuris duris atvers kitąmet. Berlyno oro uosto atstovai dalijosi patirtimi apie naujų skrydžių pritraukimą. Tai reiškia visų suinteresuotų šalių jėgų suvienijimą, kryptingą veiklą, didžiulį įdirbį bei nemažas lėšas. Kadangi susitikime dalyvavę Vokietijos oro uosto atstovai yra atsakingi už naujas skrydžių kryptis, mūsų delegacijai buvo pažadėta susitikimų su skrydžių organizatoriais metu atkreipti jų dėmesį ir į Palangos oro uostą.

        Spalio 10 d. buvo surengtas ir verslo kontaktų renginys Lietuvos ambasadoje, kurio metu sveikinimo žodį tarė Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Jonas Semaška. Siekiant didinti Lietuvos pajūrio kaip turistinio krašto žinomumą, pritraukti didesnį užsienio turistų srautą, renginio metu buvo pristatytos turizmo ir sveikatinimo galimybės Lietuvos pajūryje. Vakarų regiono įmonės susirinkusiems Vokietijos turizmo verslo atstovams pristatė savo atstovaujamą verslą bei siūlomas paslaugas, aktyviai teikė informaciją apie abiejų šalių bendradarbiavimo galimybes.

Susisiekime
Captcha