Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Rūmai kreipėsi į UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGĄ) dėl ASAP paskolų grąžinimo atidėjimo

     Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai lapkričio 23 d. kreipėsi į UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGĄ) dėl ASAP paskolų grąžinimo atidėjimo ir sutarčių termino pratęsimo.

    Pirmosios pandemijos bangos metu daugelis įmonių pasinaudojo skatinamąja finansine priemone „Apmokėtinų sąskaitų paskolos“ (ASAP) ir šiuo metu patiria tam tikrus sunkumus įgyvendinant priemonės įsipareigojimus: nuo lapkričio 7 d. jų veikla vėl uždrausta, o paskolas reikia grąžinti. Pagal ASAP priemonę paskolų grąžinimo atidėjimas suteiktas tik 6 mėnesiams: paskola turėtų būti grąžinama ir palūkanos pradedamos mokėti antrosios pandemijos bangos piko metu. Kai kurioms įmonėms tai tampa nepakeliama našta.

    Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai, atsižvelgdami į savo rūmų nario informaciją, prašė "Invegos" atsižvelgti į susiklosčiusią situaciją ir svarstyti skatinamosios finansinės priemonės „Apmokėtinų sąskaitų paskolos“ (ASAP) įgyvendinimo sąlygų aprašo pakeitimo galimybę. Buvo siūlyta paskolų grąžinimo atidėjimą prailginti dar 12 mėnesių (iš viso 18 mėn.) bei maksimaliai pratęsti paskolos sutarties terminą įmonėms, kurių veikla 

    Lapkričio 25 d. "Invega" atsakė, jog „Apmokėtinų sąskaitų paskolos“ (ASAP) (toliau – Priemonė) aprašas papildytas: paskolos gavėjui pateikus laisvos formos prašymą „Invegai“, paskolos grąžinimas ir palūkanų mokėjimas gali būti papildomai atidėtas 3 mėnesiams arba 6 mėnesiams. Iš viso papildomas atidėjimas gali būti iki 6 mėnesių, nepriklausomai nuo to, ar paskola pradėta grąžinti ar ne.

Susisiekime
Captcha