Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Rūmų veikla - pagalba verslui ieškant naujų galimybių

   Tebevykstantys geopolitiniai ir ekonominiai pokyčiai per pirmuosius šešis šių metų mėnesius ir toliau skatino įmones ieškoti naujų galimybių ir sprendimų prekybos, gamybos srityse. Kartu su rūmų nariais ieškojome naujų galimybių verslui - naujų rinkų ir tiekėjų. Surengtas rekordinis verslo misijų skaičius – net 8 verslo misijos į Ispaniją, Norvegiją, Vokietiją (Frankfurtą prie Maino ir Miuncheną), Italiją, Omaną, Kirgiziją, Kazachstaną, JAV. Verslo misijose dalyvavo 66 įmonės, iš viso surengti 378 individualūs verslo susitikimai. Džiugina tai, jog jau sulaukėme apčiuopiamų rezultatų – pasirašomos pirmosios rūmų narių bendradarbiavimo su užsienio partneriais sutartys.

   Dėl naujų galimybių verslui, ES paramos ir verslo sąlygų gerinimo ne kartą kreipėmės į valdžios institucijas, teikėme pasiūlymus. Šiemet surengti rūmų narių susitikimai su Aplinkos bei Ekonomikos ir inovacijų ministrais (2 kartus) bei nuotolinis susitikimas su Finansų viceministre, kurio metu pagrindinis dėmesys skirtas aktualijoms, susijusioms su pateiktais mokesčių verslui pakeitimais.

   Rūmai neliko ir Klaipėdos miesto mero rinkimų nuošaly. Kovo 13 d. kartu su dienraščiu „Vakarų ekspresas“ surengėme susitikimą – diskusiją su kandidatais į Klaipėdos miesto merus, surinkusiais daugiausia balsų bei patekusiais į II rinkimų turą – A. Vaitkumi ir A. Petrošiumi. Nuotolinė šio renginio transliacija pritraukė rekordinę auditoriją - daugiau kaip 15 tūkst. žiūrovų. Rūmų vadovai su naujuoju Klaipėdos miesto meru A. Vaitkumi jau susitiko, aptartos miesto savivaldybės ir rūmų galimo bendradarbiavimo sritys, mieste registruotam verslui teikiamos paramos efektyvumas, bendros problemos, kurios turi neigiamos įtakos verslo ir verslumo Klaipėdos mieste plėtrai. Rugsėjo 20 d. planuojamas rūmų narių bendruomenės susitikimas su Klaipėdos miesto meru.

     Per pirmąjį šių metu pusmetį iš viso surengti 38 renginiai, kuriuose dalyvavo 619 rūmų narių atstovų. Verslui pasiūlytų renginių temos įvairios: rūmų narius kvietėme dalyvauti jau tradiciniuose renginiuose apie mokesčių naujoves, ekonomines tendencijas ir prognozes, valstybės ir ES struktūrinių fondų verslo finansavimo galimybes, verslo galimybes užsienio rinkose. Įmonėms siūlėme pagilinti žinias seminaruose apie statybų rinką Švedijoje, juridinio asmens dalykinės reputacijos gynimą, naujausią bankroto ir restruktūrizavimo reglamentavimą, vadovų, valdybos narių ir akcininkų atsakomybę, nesąžiningą konkurenciją versle, sutarčių ir konkurencijos teisę. Tauragėje surengta konferencija verslui „Tvaraus verslo tendencijos: lūkesčiai ir galimybės“, kurioje pristatytos Lietuvos ekonomikos tendencijos, prognozės ir tvarumo įtaka, aptartos energetikos transformacijos galimybės ir lūkesčiai, pristatytos finansavimo galimybės tvaraus verslo plėtrai. Išskirtinis dėmesys skirtas tvarumo tematikai. Visi renginiai rūmų nariams buvo nemokami.

   Už puikius eksporto rezultatus „Eksporto prizas 2022“ įteiktas laivų krovos bendrovei „Klaipėdos Smeltė“. II laipsnio (Sidabro) Darbo žvaigžde apdovanotas – UAB „Klaipėdos transekspedicija“ vadovas ir savininkas Gintautas Šiaškus, kuris 30 metų nuosekliai nuo įmonės Klaipėdoje įkūrimo vadovauja šeimos verslui: transporto, ekspedijavimo ir logistikos paslaugas teikiančiai bendrovei. III laipsnio bronzos Darbo žvaigždė už aktyvią poziciją sprendžiant jūrinio verslo klausimus, naujus projektus įteikta ilgamečio rūmų nario, UAB „Baltijos pervežimai“ generaliniam direktoriui Arūnui Jankauskui.

    Per pirmąjį šių metų pusmetį prie rūmų narių bendruomenės prisijungė 32 verslo atstovai. Ženklus rūmų narių skaičiaus augimas (šiandien Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenė vienija 285 narius) liudija tai, jog verslas pasitiki rūmais, jų veikla ir teikiamomis paslaugomis. Stengsimės ir toliau pateisinti esamų ir būsimų rūmų narių lūkesčius, nuosekliai ir kryptingai dirbti atstovaujant Klaipėdos ir Tauragės regionų verslininkų interesams bei siekiant verslo plėtros juose.

Susisiekime
Captcha