Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Verslas pasigenda valdžios dialogo

   Kovo 20 d. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos l. e. p. prezidentas Sigitas Gailiūnas spaudos konferencijoje kartu su kitomis verslą vienijančiomis organizacijomis dar kartą kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės narius, ragindami atsakingai vertinti geopolitinę ir ekonominę situaciją bei siūlomas mokestines pertvarkas. 

   Verslo atstovai pabrėžia, kad skuboti, neprognozuojami ir ekonomiškai nepagrįsti mokesčių didinimai ne tik stabdo investicijas ir lėtina šalies ekonomikos augimą, bet ir galiausiai lemia mažesnes biudžeto pajamas, taip sumažindami finansavimo galimybes krašto apsaugai. Verslo bendruomenė supranta gynybos finansavimo būtinybę, tačiau pabrėžia, kad tokios priemonės turi būti grindžiamos ilgalaikiais ir tvariais ekonomikos augimo principais. 

   Siekiant rasti subalansuotus sprendimus, verslo organizacijos siūlo alternatyvias finansavimo priemones, kurios leistų surinkti papildomų lėšų gynybai, nedarant didelės žalos šalies investicinei aplinkai ir konkurencingumui:

  • PVM tarifo didinimą 1 proc. punktu, siekiant užtikrinti stabilų biudžeto pajamų augimą.
  • visuotinio nekilnojamojo turto mokesčio įvedimą, kuris leistų proporcingai prisidėti visiems turto savininkams.
  • viešųjų finansų efektyvinimą ir taupymą, mažinant perteklines valstybės išlaidas ir biurokratinį aparatą.

   Verslo organizacijos pastebi, kad nepaisydami ankstesnių pažadų tartis su verslo bendruomene, valdantieji nelinkę įsiklausyti į esminius ekonominius argumentus ir siekia įgyvendinti mokesčių reformą, kuri gali smarkiai susilpninti Lietuvos investicinę aplinką bei ekonomikos augimą. 

   Spaudos konferencijoje dalyvavęs Swedbank vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis teigia, jog Lietuva turėtų mažinti biurokratiją ir skatinti laisvųjų ekonominių zonų plėtrą gynybos pramonės įmonėms. Laimės ne tie, kas padidins mokesčių tarifus, o valstybės, kurios sugebės įtikinti, jog turi patrauklią, stabilią mokestinę aplinką“ – pabrėžė jis.

Susisiekime
Captcha