Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Nuotolinis Klaipėdos rūmų narių susitikimas su Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vadovais

   Spalio 15 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai surengė nuotolinį rūmų narių susitikimą su Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vadovais. Susitikimo metu patarta kompensavimo už neįrengtas automobilių stovėjimo miesto centre tvarka. Jos pakeitimai bus siūlomi patvirtinti jau spalio pabaigoje rengiamame miesto tarybos posėdyje.

   Nuotoliniame susitikime dalyvavę administracijos atstovai teigė, kad keičiant tvarką, kartu siekiama pakeisti kainą verslui, kuris, negalėdamas prie pastato ar jo dalies įrengti vietos automobiliui, už neįrengtą automobilių stovėjimo vietą savivaldybei mokėtų nebe 1,5 tūkst., o 4,5 tūkst. eurų. t.y. kompensacijos už automobilio vietą dydį miesto tarybai siūloma didinti 3 kartus. Pasak savivaldybės administracijos, tokių kompensavimo sutarčių nuo 2017 m. su verslu buvo pasirašyta 30 už 22 tūkst. eurų. 

   Pasak rūmų narių, susijusių su nekilnojamojo turto plėtra, teikiančių kitas su nekilnojamojo turto įteisinimu susijusias paslaugas, verslui neaiškus miesto centro padalijimo į 4 zonas principas, nors jau patvirtintas naujasis Klaipėdos bendrasis planas. Klausta, kaip siūlomoje tvarkoje nustatomas miesto centras, pastaruoju metu gerokai „pasislinkęs“ prekybos centro „Akropolis“ pusėn. Verslo nuomone, paskirstant miestą į keturias zonas, negalima vadovautis ta pačia automobilių parkavimo rinkliavai rinkti nustatyta schema. 

   Rūmų nariai – bankų atstovai pasigedo ir finansinės logikos, kai už verslo lėšas įrengtos ir savivaldybei perduotos naudoti automobilių parkavimo vietos vėliau tos pačios savivaldybės dar kartą apmokestinamos parkavimo rinkliava. Taip pat savivaldybės administracijai pasiūlyta numatyti tvarkoje ir leisti verslui pačiam įrengti vietas automobiliams įsipareigojant pasiūlyti tam tinkamas vietas, nes verslui įrengti jas kainuotų po 2,5 tūkst. eurų.

   Tarp kitų pastabų miesto tarybai siūlomos keisti tvarkos projektui – savivaldybė, tvirtindama tvarką, privalo atsižvelgti į Vartotojų kainų indeksą, tiek verslui, tiek pati savo infrastruktūros projektams numatyti tuos pačius kompensavimo ir mokėjimo už neįrengtas automobilių vietas principus.

Susitikime dalyvavo 10 rūmų narių.

Susisiekime
Captcha