Gruodžio 5 d. surengtas seminaras rūmų nariams „Tarptautinis etiketas ir protokolas. Dalykiniai pietūs ir dovanų etiketas“. Renginio lektorė Alvyda Jasilionytė - sertifikuota įvaizdžio konsultantė - trenerė, meno kuratorė, lektorė, knygų autorė - seminaro dalyviams pasakojo apie dalykinio susitikimo etiketą, pasisveikinimo būdus ir kultūrą, prisistatymą, susipažinimą ir supažindinimą. Atsižvelgiant į rūmų nariams aktualias užsienio rinkas, lektorė daugiau dėmesio skyrė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) protokolui.
JAV vyrauja gana griežta verslo kultūra, todėl lektorė rekomenduoja vengti paviršutiniškumo, įvykdyti visus pažadus ir sulaukti grįžtamojo ryšio. Verslas JAV grindžiamas efektyvumu, terminų laikymusi. JAV versle nėra šališkumo lyčiai, skirtingai nei JAE, kur moteriai geriau neinicijuoti rankos tiesimo siekiant pasisveikinti. Tradiciškai musulmonų tikėjimo moterys nespaudžia rankos. JAE vertinamas punktualumas, sąžiningumas. Siekiant užmegzti verslo kontaktą šioje rinkoje, svarbu nusiteikti nevienkartiniam susitikimui, fiziniam buvimui kartu su galimais partneriais, lengviems pokalbiams. Verslo partneriams nerekomenduojama dovanoti paveikslų su žmonių vaizdiniais, alkoholinių gėrimų ar dirbinių iš kiaulės odos. Pasak A. Jasilionytės, jei esate pakviestas į svečius JAE, reikėtų vengti ką nors per daug girti ar žavėtis, nes gali nutikti taip, kad šeimininkas primygtinai norės jums tą daiktą padovanoti.
Lektorės teigimu, svarbių vizitų metu geriausia dovanoti vietos menininkų ar liaudies meistrų sukurtus suvenyrus – daiktus, glaudžiai susijusius su krašto istorija ar kultūra. JAV reikėtų vengti dovanų, sietinų su skaičiumi „13“, Kinijoje - su „4“. Afrikoje ir musulmoniškuose kraštuose dovanas reikia teikti ir priimti tik dešine ranka, Kinijoje ir Japonijoje - abiem rankomis.
Renginyje dalyvavo 18 rūmų narių atstovų.