Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Žvilgsnis į praėjusius metus

   Tebesitęsianti Covid - 19 pandemija, geopolitiniai iššūkiai, trūkinėjančios tiekimo grandinės, žaliavų kainų šuoliai bei situacija darbo rinkoje 2021 - aisiais pareikalavo iš verslo susitelkimo ir drąsos. Siekdama padėti verslui ieškant naujų galimybių, rinkų, ES paramos, pagalbos ar atsakymų į klausimus, susitelkti naujiems iššūkiams turėjo ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų komanda.

     2021 metai išskirtiniai Klaipėdos rūmų istorijoje, nes rugsėjo 21 d. įvyko ne rečiau kaip kas ketveri metai rengiamas visuotinis Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių susirinkimas (generalinė asamblėja). Vienbalsiu į asamblėją susirinkusių rūmų narių pritarimu Klaipėdos rūmų prezidento pareigas tęsia UAB ,,Klasera" valdybos pirmininkas Vladas Pleskovas, kurio kandidatūrą pasiūlė rūmų Taryba. Taip pat vienbalsiai buvo išrinkti ir V. Pleskovo pasiūlyti kandidatai į viceprezidentus. Jais tapo UAB ,,KLETA" direktorius Arūnas Kuraitis, UAB KJKK ,,Bega" valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis ir AB "Šiaulių bankas" Klaipėdos regiono vadovas Gražvydas Šimkus. Išrinkta naujoji rūmų taryba, kurioje - 19-os įmonių savininkai ir vadovai. Naujai išrinktos Tarybos sprendimu generalinio direktoriaus pareigas toliau eina Viktoras Krolis. 

   Rūmų asamblėjos metu taip pat pakeisti dar 2009 metais patvirtinti įstatai. Pasak V. Pleskovo, to reikėjo ne tik dėl pasikeitusių teisės aktų, bet ir dėl nuotolinio darbo reglamentavimo. Nuo šiol esant poreikiui ir rūmų visuotinis susirinkimas, ir Tarybos posėdžiai galės būti rengiami nuotoliniu būdu.

     Nepaisant tebesitęsiančios pandemijos ir su ja susijusių veiklos ribojimų, per 2021 metus surengti 63 verslo renginiai, vidutiniškai viename renginyje dalyvaujant 20-čiai rūmų narių. Tai yra didžiausias rūmų renginių skaičius per pastaruosius dešimt metų.

   Verslui aktualiais klausimais surengti rūmų narių susitikimai su Aplinkos, Susisiekimo, Vidaus reikalų, Švietimo, mokslo ir sporto, Ekonomikos ir inovacijų ministrais. Geopolitinių pokyčių (Baltarusija, Kinija) sukeltas pasekmes verslui bandėme spręsti surengdami rūmų narių susitikimus su Užsienio reikalų ministerijos, Europos Komisijos atstovais. 

    Dvyliktus metus iš eilės kartu su Europos įmonių tinklu surengėme tradicinį ir kasmetinį renginį "Verslas Golfas. 2021". Pagrindinis gegužės 28 d. surengtos nuotolinės konferencijos "Žalioji ekonomika. Tvarus verslas" tikslas buvo pažvelgti į netolimą perspektyvą ir numatyti,  kaip keisis tradicinio verslo esmė. 

   Spalio 1 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su rūmų nariu, advokatų kontora „SPC Legal" surengė II-ąją Klaipėdos regiono plėtojimo konferenciją. Antrą kartą rengiamoje konferencijoje buvo kalbama apie investicijas į nekilnojamąjį turtą Klaipėdos mieste, rajone ir Palangoje bei Kuršių Nerijoje.

     Reaguodami į tai, jog dauguma rūmų narių susiduria su darbuotojų trūkumu, Klaipėdos rūmai lapkritį surengė nuotolinę konferenciją - diskusiją „Situacija darbo rinkoje: paradoksų metas arba kas kaltas ir ką daryti?“ . 

     Atsižvelgiant į prasidėjusį naująjį ES finansavimo periodą, siekdami pagilinti rūmų narių žinias ir kompetencijas šioje srityje, surengėme praktines konsultacijas apie tai, kaip parengti paraišką ES paramai gauti bei supažindindami su Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) administruojamomis ES struktūrinių fondų investicijomis Klaipėdos bei Tauragės regionuose.

   Rūmų renginių maratoną užbaigėme nuotoliniu Klaipėdos rūmų narių susitikimu su naujuoju Lietuvos banko valdybos pirmininku Gediminu Šimkumi. Jis apžvelgė ekonomikoje vykstančius procesus bei pateikė Lietuvos banko įžvalgas apie tai, ko verslui laukti ir kaip pasirengti 2022 - iems metams.    

   Prie rūmų veiklos praėjusiais metais prisijungė 26 nauji nariai, surengti 44 individualūs susitikimai su įmonėmis, kurių metu siekta išsiaiškinti konkrečius rūmų narių poreikius bei išsamiai pristatyti rūmų teikiamas paslaugas. Surengta 18 rūmų narių komitetų ir kt. susitikimų, tarp kurių - neformalūs penktadienio susitikimai „Narys - nariui“. 2021 m. rūmų nariams individualiai išsiųsti 298 užsienio verslo pasiūlymai.

   Kartu su verslu tikimės, kad šie metai bus paskutiniai metai su COVID-19 viruso pandemija, kad situacija dėl žaliavų kainų šuolių ir geopolitinių sprendimų stabilizuosis, ir rūmų bendruomenė galės lengviau atsikvėpti bei grįžti į įprastą darbo ritmą. Tačiau kol kas išlieka situacija, kai tenka būti budriems, susitelkusiems ir lankstiems greitai priimant teisingus sprendimus bei prisitaikant prie žaibiškai besikeičiančių gyvenimo ir verslo sąlygų.

     Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir toliau sieks būti partneriu bei pagalbininku kuriant Jūsų verslo sėkmės istoriją.

Susisiekime
Captcha