Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Nuotolinės konsultacijos nariams su NVSC Klaipėdos departamento direktoriumi R. Grigaliūnu

   Sausio 27 d. surengtos nuotolinės konsultacijos rūmų nariams dalyvaujant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktoriui Raimundui Grigaliūnui.

   Pasak R. Grigaliūno, situacija keičiasi nuolat, todėl pokyčiai valdant Covid-19 plitimą bei augantį susirgimų koronavirusu skaičių taip pat yra dinamiški. Susitikimo metu kalbėta apie įmonės veiksmus nustačius Covid-19 atvejį, prevencines priemones. Nuo sausio 24 d. sąlyčio darbe nebelieka. Susitikimo dalyviai informuoti apie tai, jog darbdaviai NVSC turi pateikti tik šiose įstaigose ir srityse dirbančių sąlytį turėjusių darbuotojų (kai jie su susirgusiuoju bendravo uždaroje patalpoje ilgiau nei 4 val. mažesniu nei 1 m atstumu ir nesitestuoja, o izoliuojasi) sąrašus :     

  • Asmens sveikatos priežiūros įstaigose;
  • Palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančiose įstaigose;
  • Stacionariose ir nestacionariose socialinių paslaugų įstaigose, teikiančiose su apgyvendinimu susijusias paslaugas;
  • Vykdantys gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas.

   Verslo atstovai kėlė klausimą dėl darbdavio veiksmų sužinojus, jog darbuotojo  vaikui mokykloje atliekant greitąjį testą, gaunamas teigiamas Covid-19 testo rezultatas. Ar darbuotojas turi izoliuotis, dirbdamas iš namų, ir laukti iki kol vaikui bus atliktas PGR tyrimas ar gali eiti į darbą, tikrindamasis greitaisiais testais? NVSC atstovai atsakė, jog tokiu atveju darbuotojui izoliacija netaikoma, jis gali eiti į darbą. Nedarbingumo pažymėjimas vaiko priežiūrai neišduodamas.

Susitikime dalyvavo 33 rūmų narių atstovai.

Išsamesnė informacija.

Susisiekime
Captcha