Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Rūmų narių susitikimas su automobilių dalijimosi platformos „Citybee“ vadovu Kristijonu Kaikariu

   Kovo 18 d. surengtas rūmų narių klubo susitikimas su automobilių dalinimosi platformos „Citybee“ vadovu Kristijonu Kaikariu. Vyko atviras pokalbis apie duomenų apsaugos krizę įmonėje, kai vasarį buvo įsilaužta į įmonės sistemą ir pavogta daugiau kaip 100 tūkst. klientų duomenų.

   Anot įmonės vadovo, įsigaliojus griežtesniam BDAR reglamentavimui ir "Citybee" perkeliant iki 2018 m. surinktus klientų duomenis į atnaujintą programą įvyko žmogiškoji klaida, ir dalis duomenų tapo viešai prieinami.

   "Citybee" vadovas patarė įmonėms galvoti, kaip duomenys buvo saugomi prieš 3 - 5 metus ir ar jie šiuo metu yra tinkamai saugomi. Vykstant spartiems įmonių skaitmenizavimo procesams taip pat svarbu apsaugoti ir tinkamai tvarkyti klientų duomenų sistemą. 

   Pasak K. Kaikario, "Citybee" klaida buvo tai, jog žiniasklaida pirmoji pranešė apie galimą duomenų nutekėjimą. Įmonės informacija ir komentaras žiniasklaida tapo nepatikimas. K. Kaikaris: "Įmonėje verta turėti kritinių situacijų pranešimų žiniasklaidai "paruoštukus": tai leistų tiesiogiai ir operatyviai skelbti informaciją apie kibernetinį įsilaužimą ir duomenų pasisavinimą." 

    Šiuo metu programišiai supranta duomenų vertę, ir tokios internetinės atakos ateityje gali tik dažnėti. Norint sumažinti riziką, įmonėje reikia skirti daugiau dėmesio vidaus auditams, mokymams ir įmonės IT politikos tikslinimui. 

Renginyje dalyvavo 18 rūmų narių atstovų.

Susisiekime
Captcha