Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Įteikti „Eksporto prizo“ apdovanojimai

  Balandžio 7 d. Vilniuje Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai įteikė kasmetinius, tradicinius „Lietuvos eksporto prizo“, „Lietuvos metų verslininkės-vadovės“ ir „Darbo žvaigždės“ apdovanojimus.

   Tradiciškai „Lietuvos eksporto prizas“ buvo įteiktas 5 įmonėms iš skirtingų šalies regionų. Kai kurie šių metų laimėtojai praėjusių metų pajamas ir eksportą sugebėjo padvigubinti, bet apie šiuos metus dėl itin neapibrėžtos situacijos visos įmonės kalbėjo atsargiai.

  Klaipėdos regione metų eksportuotojo vardą pelnė AB „Vakarų laivų gamykla“. Vakarų laivų gamyklos vadovas Arnoldas Šileika atkreipė dėmesį į tai, kad laivybos sektoriuje krizės akivaizdoje net ES valstybės ima riboti prieigą prie savo rinkų kitoms bendrijos narėms, todėl Lietuvai vertėtų pasvarstyti apie tokias priemones kaip valstybiniai užsakymai vietos verslui. „Bet dar svarbiau ir visos šalies konkurencingumas, kurį šiuo metu prarandame. Jis apima švietimą, profesinį rengimą, mokestinę aplinką, darbo jėgos klausimus ir daugelį kitų sričių“, – kalbėjo A. Šileika.

   Sidabro „Darbo žvaigždėmis“ buvo apdovanoti ir daugiausiai prie verslo aplinkos gerinimo ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų sistemos stiprinimo prisidėję Rūmų nariai. Tokį apdovanojimą šiemet gavo ir Lietuvos notarų rūmų prezidentas, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos narys, klaipėdietis Marius Stračkaitis. Apdovanojimas įteiktas už notarinių veiksmų Lietuvos verslui 2020-2021 m. karantinų metu užtikrinimą, notarinių veiksmų teikimo paprastinimo, teikimo nuotoliniu būdu iniciatyvas.

  Kaip ir kasmet, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai išrinko ir šalies metų verslininkę - vadovę. Ja šiemet tapo socialinės globos ir slaugos paslaugų vienišiems senjorams teikėjos VšĮ „Ori senatvė“ vadovė klaipėdietė Vida Ričkienė. Jos vadovaujama komanda šiuo metu ambulatorines, dienos socialinės slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugas teikia daugiau kaip 650 klaipėdiečių. Organizacijoje dirba apie 130 darbuotojų, „Ori Senatvė“ taip pat bendradarbiauja su įvairiomis mokymo įstaigomis, suteikia praktinių mokymų ir įsidarbinimo galimybes.

   Renginyje dalyvavo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, aplinkos ministras S. Gentvilas, susisiekimo ministras M. Skuodis, teisingumo ministrė E. Dobrovolska ir kitų ministerijų atstovai.

Susisiekime
Captcha