Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Nuotolinis susitikimas „2023 m. ekonominės prognozės verslui“ su SEB banko ekonomistu T. Povilausku

   Sausio 11 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su SEB banko ekonomistu Tadu Povilausku surengė nuotolinį susitikimą „2023 metų ekonominės prognozės verslui“, kurio metu pristatyta ekonomikos, finansų ir žaliavų rinkos rodiklių prognozė.

   Susitikimo metu apžvelgta šių dienų ekonominė situacija, kuri parodė, jog 2022 m. paskelbti IV ketv. Vakarų pasaulio ekonominiai rodikliai kol kas geresni negu buvo prognozuota. Europos Sąjungos ekonomikai palengvėjimą suteikė sumažėjusios elektros, gamtinių dujų ir degalų kainos. Rinkoje taip pat stebimas ir metinės infliacijos mažėjimas. Situacija gerėja ir tiekimo grandinėse. Kalbant apie Europos Centrinio Banko (ECB) palūkanas, prognozuojami dar du ECB palūkanų normos didinimai. Įmonių bankrotų skaičius augo, bet dar buvo mažesnis negu 2019 metais.

   SEB ekonomisto teigimu, kol kas nerimaujama dėl naftos kainų, nes, nors naftos kaina šiuo metu atpigo, JAV žaliavinės naftos atsargos strateginiame rezerve mažėja: tai gali lemti naftos kainos augimą. Per pastarąjį mėnesį šiek tiek didėjo ir juodųjų bei spalvotųjų metalų kainos. Per pastaruosius dvejus metus didžiausią poveikį ekonomikos plėtrai turėjo pramonė, kurios augimas slopsta. Tai lemia nepakankama paklausa ir darbo jėgos trūkumas.

Plačiau apie svarbiausius ekonominius pokyčius skaitykite čia.

Susitikime dalyvavo 32 rūmų narių atstovai.

Susisiekime
Captcha