Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Rūmų narių verslo pusryčiai su Klaipėdos meru A. Vaitkumi

   Rugsėjo 20 d. surengti Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių verslo pusryčiai su Klaipėdos miesto meru Arvydu Vaitkumi.
  Pasak naujojo savivaldybės vadovo, nuo balandžio 21 d., kai jis pradėjo eiti savo pareigas, tenka susidoroti su itin dideliu informacijos srautu: nuo susikaupusių ir klaipėdiečiams skaudžių problemų iki sunkiai įgyvendinamų naujų idėjų miestui tvarkyti.
  Į klausimą, kaip pavyko perimti miesto savivaldybės valdymą ir kokie buvo pirmieji darbo mėnesiai, A. Vaitkus atsakė, kad pirmąją darbo dieną miesto savivaldybėje pasijuto vienas, nes balandžio pabaigoje jos darbuotojai vis dar dirbo nuotolyje. Anot jo, sunkiausia yra ir daugiausia laiko prireiks keičiant savivaldybės darbuotojų, savivaldybei pavaldžių įmonių vadovų mąstymą. Kaip pavyzdys buvo paminėtos automobilių spūstys Klaipėdos gatvėse, kai joms reguliuoti reikia suderinti šviesoforus, o jų reguliavimas gali priklausyti ir nuo savivaldybės darbuotojo asmeninio maršruto. Artimoje ateityje bus siekiama, kad transporto srautus valdytų intelektualios eismo valdymo sistemos, paremtos dirbtiniu intelektu.
  A. Vaitkus sakė, kad jo kaip miesto vadovo svarbiausias uždavinys – suvaldyti procesus ir neleisti švaistyti miesto biudžeto milijonų, pasiekti, kad nebūtų perkami projektai už didesnes nei rinkoje kainas objektams, kurie jau turi projektus.
  Kitas tikslas – sumažinti savivaldybės įmonių tarifus klaipėdiečiams, nes pagal kainų dydį Klaipėda užima antrą vietą Lietuvoje, ir ši situacija privalo keistis. Meras teigė, jog dėl automobilių parkavimo ir rekreacinių teritorijų apmokestinimo net žiemą klaipėdiečiai vyksta pasivaikščioti į neapmokestinamą Palangą, nes iš principo nesutinka mokėti už tuščio miesto gatves, jausdami neteisybę. Juo labiau, kad didelio aiškumo, kiek surenkama rinkliavos ir kur naudojami šie pinigai, vis dar nėra.
  Klaipėdos meras teigė nesutinkantis ir nepasinaudosiantis patarimais pasyviai stebėti, kaip entuziastingai atliktas Klaipėdos ligoninių pertvarkymas virsta milijoniniais nuostoliais, kurie metų pabaigoje gali pasiekti ir 10-12 mln. eurų, o klaipėdiečių sveikatos paslaugų prieinamumas tik prastėja. Klaipėdos meras sakė dirbantis ir dėl mokyklų, darželių tinklo šiaurinėje miesto dalyje plėtros, nors kada pavyks baigti ketverius metus statomą ir nebaigiamą mokyklą Senvagės gatvėje ir kaip reikės spręsti kitas su jos veiklos pradžia susijusias problemas – sakė nežinantis. Juo labiau, kad klaipėdiečių poreikiai per šį laikotarpį penkmečio statybą jau „peraugo“.
  Verslo pusryčių metu A. Vaitkus atsakė į konkrečius verslo klausimus dėl Sandėlių gatvės tvarkymo, Klaipėdos universiteto ir aukštojo mokslo perspektyvų, senamiesčio gaivinimo planų, „Mėlynojo proveržio“ strategijos ateities.
    Verslo pusryčiuose, kurie turėtų tapti tradiciniais, dalyvavo 32 rūmų narių atstovai.

Renginio nuotraukas rasite čia.

Susisiekime
Captcha