Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų švietimo komiteto posėdis

   Birželio 1 d. surengtas rūmų Švietimo komiteto posėdis, kuriame aptartos komiteto narių aktualijos, mokymo įstaigų tinklo optimizavimo klausimai. Įgyvendinant Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotą profesinio mokymo įstaigų tinklų pertvarką, Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla bus prijungta prie Klaipėdos technologijų mokymo centro, o prie Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro prijungiama Kretingos technologijos ir verslo mokykla. Ministerija neatsižvelgė į Klaipėdos rūmų pasiūlymą raštu dėl dviejų artimesnių pagal techninį profilį mokyklų - P. Lindenau centro ir Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos - sujungimo.

   Švietimo ir mokymo įstaigas džiugina  pastebimai išaugęs darbdavių dėmesys priimant studentus praktikai ir darbui. Tikimasi, kad spalį rūmų planuojamas renginys „Verslo ir mokslo dialogas: abipusė nauda sprendžiant darbo rinkos problemas“ dar labiau suaktyvins švietimo ir mokymo įstaigų bei verslo bendradarbiavimą.

   Kalbant apie problemas, su kuriomis susiduriama, švietimo ir mokymo įstaigos pasigenda daugiau komunikacijos reformų kontekste. Nepagrįstai užmištos jaučiasi privačios mokymo institucijos, ypač kalbant apie mokslo finansavimo aukštosiose mokyklose klausimus, nors reikalavimai akreditacijai ir studijoms joms tokie pat, kaip ir valstybinėms institucijoms. Dėl įvesto nepaprastosios padėties teisinio režimo pastebimas užsieniečių susidomėjimo studijomis Lietuvoje mažėjimas, ypač iš tolimesnių, ne ES šalių.

Susisiekime
Captcha