Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Nuotolinis rūmų narių susitikimas „Švedijos verslo aplinkos aktualijos“

   Kovo 21 d. surengtas nuotolinis rūmų narių susitikimas su Lietuvos komercijos atašė Švedijoje Aleksandru Laurinavičiumi, Švedijos prekybos rūmų Lietuvoje direktore Laura Burauskiene ir Lietuvos profesionalų klubo Švedijoje prezidente Neda Nordin. Susitikimo metu pranešėjai pristatė Švedijos verslo aplinkos aktualijas ir pagrindines kliūtis, su kuriomis susiduria įmonės, pradėdamos dirbti su šia rinka.

   Susitikimo metu A. Laurinavičius pristatė Švedijos situaciją inovacijų ir investicijų srityje bei pasaulinės pandemijos ir karo Ukrainoje poveikį Švedijos ekonomikai. Bendrą šalies ekonominės bei eksporto situacijos vaizdą pranešėjas apibūdino kaip optimistinį. Covid-19 pandemija šaliai neturėjo didelės įtakos, joje nebuvo karantino bei ribojimų vidaus rinkoje. Šalis patyrė mažesnį nei ES vidurkis neigiamą poveikį ekonomikai. Karo Ukrainoje pasekmės Švedijai: mažėja prekyba su Rusija, didėja maisto ir kuro kainos, trūkinėja tiekimo grandinės.

   Pranešėjai pabrėžė, kad pradedant bendradarbiavimą su partneriais Švedijoje, būtina tam tinkamai pasiruošti, sudėti reikiamus akcentus. Švedai vertina punktualumą, kokybę ir rekomendacijas, ypač, jei jos gautos iš kitų Švedijos ar Skandinavijos šalių įmonių. Prisistatant verslui svarbu pabrėžti, kad Lietuva yra ES ir NATO narė. Švedai taip pat vertina įmonių socialinę atsakomybę ir tvarumą, šeimos verslą, tikslius skaičius ir statistiką, kuri susijusi su įmonės darbuotojų įvairove ar atlyginimais. Svarbu pabrėžti ir tai, ką Lietuvos įmonė gali pasiūlyti Švedijos rinkai ir kuo gali būti jiems naudinga.

Renginyje dalyvavo 11 rūmų narių atstovų.

Susisiekime
Captcha