Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Teisinis seminaras-konsultacija "Pandemija kaip Force Majeure aplinkybė"

   Spalio 26 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su rūmų nariu, advokatų profesine bendrija „Averus“ surengė teisės seminarą – konsultaciją „Pandemija kaip Force majeure aplinkybė“.

   Nuotolinio renginio metu įmonių atstovams „Averus“ advokatas V. Blaščiuk pateikė naujausią teismų praktiką, kurios esmė – teismai skirtingai vertina ieškinius ir verslo situaciją. Verslo ginčuose dėl įsipareigojimų vykdymo pagal iki 2019 m. pradžios pasirašytas sutartis teismai pripažino, kad tokių aplinkybių – karantino sąlygų, verslo veiklos draudimo nebuvo galima numatyti. Tačiau dėl verslo ribojimų karantino metu teismai savo sprendimus grindė tuo, jog veikla visgi galėjo būti vykdoma, nors ir mažesnėmis apimtimis, todėl tai laikytina didesne verslo rizika. Nauja ir tai, jog teismuose šiuo atveju Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų išduotos Force majeure aplinkybes liudijančios pažymos nebuvo ginčijamos: jos vertinamos kaip neginčijamas nepriklausomos institucijos pateiktas FM aplinkybių įrodymas.

     Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovai teigė, jog didžioji verslo dalis, kaip ir renginio metu pateikta įmonių vadovų patirtis, tarėsi geranoriškai: 2020 m. rūmai išdavė daugiau kaip 200 Force Majeure aplinkybes liudijančių pažymų, be jų – ir motyvuotus atsisakymus tokias pažymas išduoti. 2021 m. verslas dėl to kreipėsi retai. Pateikti praktiniai patarimai verslui: sutartyse tinkamai aprašyti verslo įsipareigojimus, nurodyti konkrečias, o ne standartines FM aplinkybių sąlygas, laiku informuoti apie negalėjimą vykdyti įsipareigojimus ir sutartimi neprisiimti visos civilinės atsakomybės. Pandemija parodė, kad svarbiausia – ilgalaikiai verslo santykiai, geranoriškumas sprendžiant nenumatytas problemas.

Renginyje dalyvavo 17 rūmų narių atstovų.

Susisiekime
Captcha