Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijoje įvyko pasitarimas, siekiant išsaugoti Lietuvos pramonės ir transporto konkurencingumą.

   Sausio 6 d. Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijoje įvyko pasitarimas su Lietuvos verslo asocijuotų organizacijų vadovais. Pasitarimas organizuotas siekiant aptarti veiksmus išsaugojant Lietuvos pramonės ir transporto konkurencingumą.

   Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmams susitikime atstovavo rūmų nario, Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ gen. direktorius Laimonas Rimkus, kuris susitikime atkreipė dėmesį į susisiekimo paslaugų problematiką Klaipėdos kryptimi, išreiškė susirūpinimą dėl Klaipėdos uoste veikiančių įmonių ir paslaugų vartotojų konkurencingumo.

   Pasitarime apžvelgta situacija dėl krovos apimčių mažėjimo Klaipėdos uoste, geležinkelių pervežimuose, taip pat - geopolitinių santykių poveikis Klaipėdos uostui, dėl kurio prasidėjo srautų (konteinerių) perorientavimas į kitas kryptis ir kitų šalių uostus. Aptarta situacija ir dėl AB „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG), kurie padidindami papildomų paslaugų įkainius, pablogino Lietuvoje veikiančio gamybos įmonių ir paslaugų verslo sąlygas. Susisiekimo ministras M. Skuodis neslėpė žinantis, jog Lietuva yra paskutinė ES šalis, kur krovinių pervežimas geležinkeliais valstybės nebuvo dotuojamas ir išsilaikė verslo sąskaita. Dėl to buvo išreikštas valstybės paramos poreikis, nes kitu atveju geležinkelio pervežimai gali dar pabrangti ir dėl paslaugų neįperkamumo sunykti.

   Susitikimo metu nutarta, jog, siekiant išsaugoti Lietuvos pramonės ir transporto bei logistikos sektoriaus konkurencingumą, būtina sustabdyti LTG kainų padidinimą, neįvedinėti naujų rinkliavų ir mokesčių. Siekiant užtikrinti Klaipėdos uosto ir transporto sistemos konkurencingumą, siūlyta atlikti Lietuvos transporto sektoriaus konkurencingumo analizę. Atliepiant verslo lūkesčius, parengti priemones konkurencingumui didinti bei verslui skatinti. Pasiūlyta atnaujinti Lietuvos transporto ir tranzito komisijos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbą.

Susisiekime
Captcha