Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Klaipėdos miesto savivaldybės pagalbos verslui pasiūlymų pristatymas su administracijos vadovais

    Vasario 1 d.  įvyko rūmų narių susitikimas su Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vadovais. Susitikimo metu pristatyti pagalbos (lengvatos, paskatos) verslui pasiūlymai.

     Šių metų pagalbos planas parengtas remiantis praėjusių metų planu, jame išlieka tos pačios pagrindinės veiklos kryptys. Didžiausias dėmesys bus skirtas labiausiai pandemijos paveiktam verslui. Taikomos priemonės:

  • nekilnojamojo turto, žemės ir žemės nuomos mokesčiai. Mokesčių mokėtojams, įtrauktiems į VMI sudarytą pandemijos paveiktų įmonių sąrašą, bus 10 proc. sumažinti mokesčiai už komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą, žemę ir žemės nuomą už visus 2021 metus. Svetingumo sektoriaus įmonėms mokesčiai sumažinti 40 proc.;
  • savivaldybės nekilnojamo turto nuomos mokesčio lengvata. 30 proc. karantino laikotarpiui sumažintas nuomos mokestis savivaldybės nekilnojamojo turto nuomininkams, kurie dėl paskelbto karantino negalėjo vykdyti veiklos arba jų veikla buvo apribota;
  • savivaldybės nekilnojamojo turto nuomos mokesčio atidėjimas. Nuomos mokesčio mokėjimas bus atidėtas iki karantino pabaigos ir vienam mėnesiui po karantino su galimybe nuomos mokesčio sumą išmokėti per ne ilgesnį kaip 6 mėnesių laikotarpį;
  • nekilnojamojo turto mokesčiai verslo subjektams, veikiantiems senamiestyje, centre ir Smiltynėje. Lengvatos bus taikomos vykdantiems veiklą, susijusią su menu, amatais, etnografiniu verslu bei turizmą skatinančia veikla. 
  • išduodamų leidimų lengvatos. Lengvinamos sąlygos verslo subjektams, norintiems užsiimti ar plėsti lauko kavinių, maisto furgonų ar kitas veiklas, kurioms reikalingi Savivaldybės administracijos išduodami leidimai.
  • nemokamai aprūpins lauko kavines dezinfekciniu skysčiu, taikys lengvatas komunalinėms paslaugoms.

Renginyje dalyvavo 22 rūmų narių atstovai.

     Po vasario 1 d. Klaipėdos rūmų surengto narių susitikimo su Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vadovais dėl pagalbos verslui, nukentėjusiam nuo Covid-19 pandemijos, sulaukėme Jūsų pasiūlymų ir komentarų, kuriuos  vasario 4 d. raštu pateikėme Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai.

  1. Plane numatytos mokesčių mažinimo ir atidėjimo priemonės taikymo tvarka apriboja galimybę gauti paramą visoms nuo Covid-19 nukentėjusioms įmonėms, kadangi ne visi NT valdytojai yra ir tos pačios veiklos vykdytojai, o tik jai išnuomoję patalpas. Siūloma patikslinti priemonės taikymo tvarką, numatant lengvatas skirti Klaipėdos mieste esančiam privačios nuosavybės teise valdomam nekilnojamam turtui ir žemės sklypams, kur yra vykdoma  veikla, kuri dėl Covid-19 pandemijos buvo sustabdyta.
  2. Viešbučių, kavinių ar restoranų verslas, kurio veikla šiuo metu uždrausta arba apribota, moka mokestį už parkavimą išperkant stovėjimo vietas prie savo restoranų ir viešbučių. Savivaldybei pateiktame rašte prašoma svarstyti mokesčio už parkavimą kompensavimo galimybę už laikotarpį, per kurį įmonių veikla buvo uždrausta arba apribota.
Susisiekime
Captcha