Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Rūmų narių apklausa: verslo perspektyvų vertinimas

   Rūmai, siekdami išsiaiškinti rūmų narių verslo perspektyvas ir didžiausias jiems kylančias rizikas, paskelbė anoniminę savo narių apklausą. Jos rezultatai leidžia teigti, kad didžiausią verslo riziką kelia kartais didėjančios elektros (71 proc. respondentų), naftos (33 proc. respondentų), dujų (24 proc. respondentų) kainos. Kaip savo verslo riziką rūmų nariai vertina sutrikusį žaliavų tiekimą (29 proc.) sankcijas (19 proc.), ilgai trunkančias lėšų patikras bankuose ir jų atliekamus pinigų pervedimus (19 proc.). Tarp kitų savo verslo rizikų minimi ir nepaprastosios padėties įvedimas, didelė infliacija, sustojusi NT rinka, nežinomybė dėl didėjančių mokesčių, tarp jų – ir MMA didinimo.

   Dėl to įmonės jau patiria dideles išlaidas (71 proc. respondentų), gauna mažesnį pelną (57 proc.), sumažėjo įmonių eksportas (29 proc.), neteko eksporto rinkų (14 proc.).  14 proc. apklausos dalyvių teigia, jog esamos ir naujos rizikos jų verslo nepaveikė.

   Apklausos dalyvių nuomone, rūmai su naujomis rizikomis susiduriančiam verslui galėtų padėti, vienijant verslą ir atstovaujant jam valstybinėse institucijose, reikalaujant sprendimų verslo situacijai keisti ir jų įgyvendinimo greičio, konsoliduojant bendrą verslo poziciją ir teikiant Vyriausybei pasiūlymus dėl įstatymų pakeitimo, viešinti verslui kylančias problemas pasitelkiant žiniasklaidą. Tarp pasiūlymų – kreiptis į regionų vienmandatėse apygardose išrinktus Seimo narius, nes verslo problemos Vyriausybės ir ministerijų tiesiogiai nepaliečia ir todėl nejaudina. Rūmų nariai taip pat mano, kad rūmai galėtų konsultuoti rūmų narius ir teikti informaciją apie verslo rizikos mažinimo galimybes.

   Dėkojame apklausoje dalyvavusiems Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariams ir pateikiame informaciją apie konkrečius veiksmus, kurių imtasi:

   Rytoj, rugsėjo 14 d. Vilniuje rengiama bendra penkių Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų spaudos konferencija dėl elektros kainų įmonėms poveikio ir pasekmių;

   Rugsėjo 7 d. Vyriausybei pateiktas bendras Verslo tarybos, kurioje yra ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai, kreipimasis „Dėl elektros kainų Lietuvoje ir vietinės pramonės įmonių konkurencingumo".

Susisiekime
Captcha