Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Lietuviškos kilmės prekių eksportui į Kiniją - kliūtys

   Gruodžio 7 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kreipėsi į Užsienio reikalų bei Ekonomikos ir inovacijų ministrus dėl Vakarų Lietuvoje veikiančios bendrovės produkcijos į Kiniją eksporto.

   Gruodžio 6 d. į rūmus kreipėsi bendrovė - ilgametė Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų narė - užsienio kapitalo įmonė, veikianti Lietuvoje daugiau kaip 20 metų, eksportuojanti lietuviškos kilmės produkciją daugiau kaip į 70 pasaulio šalių. Vokietijos koncernas taip pat turi įmones Vokietijoje, Airijoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje, Belgijoje, Australijoje, o pardavimai apima praktiškai visas pasaulio šalis.

   Lietuvos įmonė rūmus informavo apie tai, kad pastarąsias tris savaites susiduria su nenumatytais trukdžiais savo verslui, eksportuojant produkciją į Kiniją. Bendrovė sulaukė aiškių signalų, kad lietuviškos kilmės produkcijai, atgabenamai jūriniais konteineriais, bus taikomos papildomos patikros ir mokesčiai. Šiuo metu išsiųsti ir kelyje yra 400 jūrinių konteinerių su Lietuvos įmonės gaminiais. Taip pat yra iškilusi didelė rizika, kad kroviniai neribotam laikui bus užlaikyti Kinijos uoste arba tiesiog neįleisti.

   Kinijos rinkoje Vakarų Lietuvos įmonė dirba daugiau kaip 30 metų, ir ji išlieka svarbia eksporto rinka. Bendrovė patirs milžiniškus nuostolius trumpalaikėje perspektyvoje, o ilgalaikėje jai tektų nelengvomis konkurencinėmis sąlygomis išsikovotą rinkos dalį atiduoti konkurentams iš kitų šalių: milijoninės investicijos Lietuvoje (fabrikai, technologijos, inovacijos, infrastruktūra, darbo vietos) buvo kryptingai orientuojamos į augančią paklausą Azijoje, ypač didžiausioje Kinijos rinkoje ne vienerius metus.

   Siekdami padėti, rūmai kreipėsi į Užsienio reikalų bei Ekonomikos ir inovacijų ministrus, prašydami spręsti susidariusią situaciją dėl lietuviškos kilmės prekių eksporto, nes ji nuo verslo nepriklauso ir su pamatuojama verslo rizika nėra susijusi.

Susisiekime
Captcha