Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Lietuvos verslo taryba kreipėsi į Lietuvos Respublikos Ministrę Pirmininkę ir TS-LKD pirmininką dėl Vyriausybės ir valdančiosios koalicijos dialogo su socialiniais partneriais

   Vakar, sausio 10 d. Lietuvos verslo taryba, kurioje - ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, kreipėsi į Lietuvos Respublikos Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę ir TS-LKD pirmininką Gabrielių Landsbergį dėl Vyriausybės ir valdančiosios koalicijos dialogo su socialiniais partneriais.

   Lietuvos Verslo Tarybos (toliau - VT) pasirašytame rašte atkreiptas dėmesys į tai, kad VT visada siekė pragmatiško dialogo tiek su Vyriausybe, tiek su valdančiąja koalicija. Visada laikėsi abipusės pagarbos principų ir nuostatos, kad VT turi ieškoti dialogo, siekiant šiuo neprognozuojamu laikotarpiu rasti bendras pozicijas, formuojant ir svarstant ilgalaikės valstybės raidos planus ir dokumentus, susijusius su palankios verslui aplinkos kūrimu.

   Pastarųjų savaičių įvykiai VT kelia abejonių, ar tokios pat pozicijos laikosi abi socialinio dialogo pusės. VT teigimu, skubos tvarka priimtos Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo pataisos, kuriomis praplečiama „viešojo asmens“ sąvoka, neprisideda prie socialinio dialogo stiprinimo ir socialinių partnerių įtraukties priimant sprendimus.

   VT visiškai nesuprantamas Ministrės pirmininkės patarėjo p. Vaido Navicko elgesys, kuris deklaravo, kad iš VT ekspertų patyrė lobistinę įtaką. Savo kreipimesi VT pažymi, kad Vyriausybės kanceliarijos suformuotos grupės darbą koordinuoja pati kanceliarija: ji organizuoja posėdžius, kuriuose dalyvauja po du kiekvienos VT narės ekspertus, kurie atstovauja ne konkrečios įmonės, o asociacijų pozicijas.

   Rašte teigiama, kad nuo įtampos su Kinija pradžios, VT ieškojo dialogo su visomis institucijomis, vyko pragmatiškas dialogas, nepaisant to, kad sprendimai dėl Taivano atstovybės ir jų pasekmės nebuvo aptartos su verslo atstovais. Tačiau TS-LKD nario p. Mato Maldeikio viešumoje išsakomos pozicijos ir metami kaltinimai verslui pradeda kelti abejonių, ar galima tikėtis pragmatinio dialogo ir ateityje.

   Verslo Taryba tikisi, kad dialogas su socialiniais partneriais tiek valdančiojoje koalicijoje, tiek Vyriausybėje nėra suprantamas kaip „šokimas pagal verslininkų dūdelę“ (p. Mato Maldeikio citata), o bendras darbas sprendžiant klausimus nėra vertinamas kaip bandymas daryti lobistinę įtaką.

Susisiekime
Captcha