Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Turizmo komiteto susitikimas su Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentu Rimu Varkulevičiumi

   Balandžio 1 d. surengtas rūmų Turizmo komiteto susitikimas, kurio metu Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius pristatė turizmo verslo perspektyvas, šio sektoriaus problemas ir galimybes

    Turizmo verslo situacija yra itin komplikuota. Dėl neprognozuojamų valdžios sprendimų veiklos vykdymas yra beveik neįmanomas. Nepaisant to, R. Varkulevičius vasaros sezonui artėjant pastebi teigiamą tendenciją. Jo nuomone, kurortinis/gydomasis turizmas pajūrio regione atsigaus, kai tik pandemija šiek tiek atslūgs ir politiniai sprendimai bus palankesni. 

   Sunkesnis metas laukia didžiųjų miestų ir verslo viešbučių, kuriuose 65 proc. užimtumą garantuoja užsienio svečiai. Įvažiuojamasis turizmas bus ne toks aktualus, įprastų senjorų turistų grupių iš Vokietijos, Italijos, Azijos šalių trūks. Anot jo, įvažiuojamasis turizmas turėtų būti prilyginamas eksportui, kurio PVM yra 0 proc.

    Susitikimo metu kalbėta apie valstybės pagalbos priemones. Nepaisant to, jog jų sąrašas ilgas, biurokratiniai barjerai apsunkina paramos gavimą. Dalis įmonių negali pasinaudoti teikiamomis pagalbos priemonėmis, nes visa gauta valstybės pagalba skaičiuojama, kaip de minimi. Didžiausia de minimis pagalba vienam ūkio subjektui per 3 mokestinių metų laikotarpį gali siekti 200 000 eurų.  Pasiekę gautos pagalbos ribas, įmonės kompensacijų iš valstybės gauti nebegali. 

  Rūmų narius, susiduriančius su šia problema, prašome apie tai informuoti el.paštu: zinios(at)kcci.lt.

Susisiekime
Captcha