Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Rūmų narių susitikimas su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija

   Spalio 14 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių prašymu buvo surengtas susitikimas su Klaipėdos valstybinio jūsų uosto direkcijos vadovais. Susitikimo tikslas – dar kartą aptarti pokyčius nuo 2022 m., susijusius su informacinės sistemos KIPIS naudojimu.

   Pasak direkcijos Ekonomikos ir finansų direktoriaus Martyno Armonaičio, šią keitimosi duomenimis sistemą 2010 m. sukūrė ir iki šiol aptarnauja Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Šiuo metu joje yra 295 aktyvūs naudotojai, tarp kurių – įmonės, valstybinės kontroliuojančios

    Institucijos ir daugiau kaip 3 tūkst. atskirų vartotojų jose. Sukurtos sąsajos su kitomis informacinėmis sistemomis, per KIPIS perduodama iki 1,6 mln. elektroninių duomenų. Sistemai tvarkyti reikalingi 7 serveriai, 3 duomenų saugyklos ir, be abejonės, žmonės, kurie užtikriną nuolatinę KIPIS priežiūrą ir atnaujinimą. 

    Atsižvelgiant į tai, kad tiesioginę naudą sistemai veikiant gauna tiesioginiai vartotojai ir siekdama padengti 210 tūkst. eu per metus siekiančius sistemos aptarnavimo kaštus, Uosto direkcija nusprendė nuo 2022 m. pradžios naudojimąsi sistema vartotojams apmokestinti, mokant už kiekvieną vartotoją. Trys jūrinį verslą vienijančios asociacijos jau anksčiau kreipėsi į Susisiekimo ministeriją, kad su uosto veikla susijusios įmonės KIPIS galėtų ir toliau naudotis nemokamai, tačiau ministerija savo atsakyme pasiūlė sprendimų ieškoti patiems. Susitikimo dalyviai sutiko, kad jie neįsivaizduoja, kaip būtų grįžtama atgal prie popierinių dokumentų, nors kituose uostuose tokios sistemos nėra iki šiol. Pasiūlyti kiti kaštų kompensavimo būdai. Taip pat pastebėta, kad sistemos kaštus apmokėtų tik privatus verslas, bet ne ją naudojančios valstybinės institucijos.

   Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovai siūlė paslaugų uoste ir duomenų perdavimui pasinaudoti tokių paslaugų tarp viešųjų ir privačiųjų subjektų skaitmeninimui planuojama parama iš Ekonomikos ir inovacijos ministerijai priskiriamų ES lėšų.

    Susitikime dalyvavo 40 transporto, logistikos, krovos, su uosto veikla susijusių įmonių atstovų.

Susisiekime
Captcha