Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Susitikimas „Narys-nariui“: „Užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje: praktiniai aspektai“

   Birželio 7 d. surengtas „Narys-nariui“ susitikimas „Užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje: praktiniai aspektai“. Temą pristatęs Klaipėdos rūmų nario, UAB „Darbo turas“ direktorius Tomas Juodikis aptarė dokumentų įdarbinant užsieniečius legalizavimo klausimus, darbuotojų iš skirtingų šalių kultūrinius skirtumus bei kodėl vis daugiau darbdavių renkasi darbuotojus iš Filipinų ir Vietnamo.

     Šiuo metu Seime svarstomas Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimas, kuriuo siūloma sugriežtinti darbo migracijos reguliavimą. Priėmus siūlomus pakeitimus, darbdaviai privalės pateikti informaciją apie užsieniečio kvalifikaciją ir darbo patirtį, susijusią su užsieniečio atliktinu darbu ir jo turimą ne mažesnę negu vienerių metų darbo patirtį per pastaruosius 3 metus, susijusią su atliktinu darbu. Be to, nustatoma metinė kvota užsieniečiams, kuriems tais metais buvo išduoti leidimai laikinai gyventi Lietuvoje.

    Pasak rūmų nario, UAB "Darbo turas" direktoriaus Tomo Juodikio, siūlomi pakeitimai labiausiai paveiktų pramonės įmones, kurios ir taip gali įdarbinti labai mažai užsieniečių - dėl darbo specifikos, kalbų žinojimų ir pan.

Susitikime dalyvavo 15 rūmų narių atstovų.

Susisiekime
Captcha