Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Praktinės konsultacijos "Kaip verslui parengti paraišką ES paramai gauti?"

     Sausio 21 d. surengtos nuotolinės konsultacijos „Kaip verslui parengti paraišką ES paramai gauti?“ Renginio lektorė – Evelina Meilienė, Kauno technologijos universiteto Strateginio planavimo direktorė.

     Renginį lektorė pradėjo primindama keturis pagrindinius klausimus, į kuriuos reikia atsakyti pradedant rengti bet kokį projektą: kur mes einame? Kur mes norime nueiti?  Kaip mes ten pateksime? Kaip žinosime, kur mes einame? Planuojant projektą labai svarbu įvertinti projekto veiklas, išlaidas, išteklius, kurie bus panaudoti projekto įgyvendinimo metu, orientuotis į iškeltą projekto tikslą, būti lankstiems ir logiškiems.

     Pagrindiniai trukdžiai, kurie riboja sėkmingą projekto rengimą - tai techniniai reikalavimai, kurių įmonės negali įgyvendinti, organizaciniai apribojimai ar programos numatytos gairės (laiko apribojimai ir pan.). Tik 5 proc. projektų nepavyksta dėl to, kad komandoje, kuri rengia projektą, nėra tinkamų specialistų, trūksta reikiamų žinių ir net 35 proc. – dėl prastos komunikacijos tarp projektą rengiančių darbuotojų. Anot E. Meilienės, radus projektą ypač svarbu paskaityti terminų žodyną, nes jame galima rasti daug informacijos apie patį projektą.  Pateikus projektą, jo vertinimas vidutiniškai trunka apie 56 dienas.

Nuorodos ES paramos verslui projektų paieškai:

Renginyje dalyvavo 22 rūmų narių atstovai.

Susisiekime
Captcha