Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Konsultacijos su Europos Komisijos ir Užsienio reikalų ministerijos atstovais dėl verslo veiklos įvedus naujų sankcijų paketą Baltarusijos įmonėms

     Liepos 14 d. Klaipėdos rūmų nariams prašant buvo surengtos Europos Komisijos ir Užsienio reikalų ministerijos nuotolinės konsultacijos dėl verslo veiklos patvirtinus naujų ES sankcijų paketą Baltarusijos įmonėms.

     Baltarusija, esanti už 30 km nuo Vilniaus, visada buvo svarbus Lietuvos verslo bendradarbiavimo partneris tiek dėl tranzitu per ją transportuojamų prekių į trečiąsias šalis, tiek dėl baltarusiškų krovinių, keliaujančių per Klaipėdos uostą. Su šia veikla susijusios mūsų krovos transporto ir logistikos kompanijų darbas, jų apyvarta, pelnas bei darbo vietos.

     Pastaruoju metu rūmų nariai kreipėsi į rūmus dėl ES sankcijų Baltarusijos įmonėms bei galimo poveikio mūsų įmonių verslui. Pasak verslo atstovų,  ES skubiai įvedus ketvirtąjį sankcijų paketą bei paskelbus papildomas sankcijas tam tikroms verslo sritims, yra neatsakytų klausimų, dėl kurių įmonių veiklos planavimas tampa vis sudėtingesnis. 

   Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją, prašydami surengti nuotolines konsultacijas verslui. Užsienio reikalų ministerija į pagalbą pasitelkė Europos Komisijos sankcijų grupės atstovus. Atsižvelgiant į renginio pobūdį ir siekiant užtikrinti maksimalią konsultacijų naudą, aktualius klausimus prašėme pateikti iš anksto. Klausimų gausa ir įvairovė tik patvirtino, kad toks susitikimas reikalingas. Įmones domino, kokius punktus, atsižvelgiant į sankcijas, reikėtų įtraukti į bendradarbiavimo sutartis su Baltarusijos įmonėmis. Taip pat teirautasi, ar taikomos sankcijos galioja tik naujoms sutartims, ar pritaikomos ir galiojančioms sutartims, ar sankcijos įmonėms taikomos atsižvelgiant į nuosavybės formą.

    Įmonėms buvo svarbūs atsakymai, ar Baltarusijos krovinių gabenimas draudžiamas ir gali būti blokuojami mokėjimai, jei sutartys pasirašytos šių metų pradžioje ir galioja iki 2022–2023 m. Tarp klausimų - ar leidžiama į Lietuvą ar per ją iš trečiųjų šalių gabenti naftą, kalio chlorido produktus, jei jie vežami per Baltarusiją kaip tranzito šalį. 

   Pateikiant atsakymus į kai kuriuos įmonių klausimus, Europos Komisijos atstovės paprašė mūsų rūmų narių pateikti išsamesnę informaciją, ir susitarta, jog Europos Komisija atsakys į pateiktus klausimus el. paštu.

Nuotolinėse konsultacijose dalyvavo 49 įmonių atstovai.

 

Susisiekime
Captcha