Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Nuotolinis susitikimas „Ko verslui tikėtis 2022 metais?“ su Lietuvos banko valdybos pirmininku Gediminu Šimkumi

   Gruodžio 20 d. rūmų renginių maratoną (šiemet iš viso surengti 63 renginiai) užbaigėme nuotoliniu Klaipėdos rūmų narių susitikimu su Lietuvos banko valdybos pirmininku Gediminu Šimkumi. Jis apžvelgė ekonomikoje vykstančius procesus bei pateikė Lietuvos banko įžvalgas apie tai, ko verslui laukti ir kaip pasirengti 2022 - iems metams.

   Pasak Lietuvos banko valdybos pirmininko G. Šimkaus, Europos ekonomika grįžta į priešpandeminį lygį, o Lietuvos situacija – viena geriausių. Bendrąja prasme Lietuvos ekonomikos paveikslą galima tapyti šviesiomis spalvomis: Lietuvos pramonė, mažmeninė prekyba ir eksportas apie 20 proc. viršija priešpandeminį lygį; rekordines aukštumas siekia ir gamybinių pajėgumų panaudojimas. Tačiau analizuojant atskiras sritis galima pastebėti ir tamsių spalvų. Viena iš šių tamsesne spalva nuspalvintų sričių - situacija darbo rinkoje. Darbuotojų trūkumas, ypač koronaviruso pandemijos labiausiai paveiktose apgyvendinimo, maitinimo, poilsio ir pramogų srityse, taip pat ir statybų sektoriuje, yra veiklos ribojimus nurodantis veiksnys. Statybos sektoriaus aktyvumą riboja ir vangiai atsigaunanti negyvenamųjų pastatų statyba bei augančios inžinerinių statinių projektų sąmatos. 

  G. Šimkaus teigimu, sparčiai kylantys atlyginimai nesumažino Lietuvos verslo konkurencingumo užsienyje, o nuo ES vidurkio atlyginimai Lietuvoje vis dar atsilieka labiau nei našumas. Prognozuojama, kad darbo užmokestis ir toliau didės. Pirmoje 2022 metų pusėje tikimasi dujų ir elektros kainų sumažėjimo tarptautinėse rinkose. Numatoma, kad vidutinė metinė infliacija Lietuvoje šiemet sieks 4,5 proc., o infliacijos mažėjimo tikimasi 2022 m. viduryje - sumažėjus dujų paklausai po šildymo sezono.

   Gruodžio 20 d. vykusi Lietuvos banko valdybos pirmininko G. Šimkaus nuotolinė spaudos konferencija skelbiama čia: www.lb.lt.

Susisiekime
Captcha