Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Rūmai - prieš drastišką minimalios algos didinimą

   Rugsėjo 3 d. įvyko Trišalės tarybos posėdis, kuriame buvo svarstomas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymas didinti minimalią algą iki 730 EUR

   Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas minimalios algos didinimą argumentavo tuo, kad Finansų ministerija atnaujino 2022 metų makroekonominę prognozę: prognozuojama, kad vidutinė alga didės daugiau, nei buvo planuojama vasarą, todėl minimali alga turėtų būti 45 – 50 proc. nuo prognozuojamos vidutinės algos.

   Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmams atstovavęs Panevėžio rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas kategoriškai atmetė ministerijos pasiūlymą. S.Gailiūnas ne tik kritikavo šį pasiūlymą, bet ir profesinių sąjungų atstovus, nesuvokiančius esamos ekonominės situacijos. Tuo pat metu, tai yra vienašališkas Vyriausybės sprendimas, o ne derybose tarp darbdavių ir profesinių sąjungų suderinta pozicija, kuri nebuvo žinoma ar svarstyta.

    Rūmų kaip darbdavių atstovų pozicija dėl MMA didinimo išlieka ta pati: didinant MMA, būtina didinti ir neapmokestinamųjų pajamų dydį, nes tik tuo atveju naudą pajus darbuotojai, kitu atveju - tai tik mokesčių didinimas.

Daugiau informacijos: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2021/09/03/news/trisale-taryba-nesusitare-del-minimalios-algos-didinimo-20630603.

Susisiekime
Captcha