Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Susitikimas su UAB "Investicijų ir verslo garantijos" ("Invega") generaliniu direktoriumi Kęstučiu Motiejūnu

     Vasario 22 d. surengtas Klaipėdos rūmų narių susitikimas su UAB „Investicijų  ir verslo garantijos“ (INVEGA) generaliniu direktoriumi Kęstučiu Motiejūnu. Susitikimo metu  aptartas valstybės pagalbos, teikiamos per INVEGĄ, priemonių paketas, naujausios bei tęstinės finansinės priemonės verslui.

     Pagalba verslui COVID-19 krizės metu per INVEGĄ teikiama trimis pagrindinėmis kryptimis: kompensuojant verslui atidėtų paskolų palūkanas, teikiant lengvatines paskolas valstybės lėšomis ir garantuojant už finansų įstaigų teikiamas finansų paslaugas.

INVEGA tiesiogiai įgyvendina šias finansines priemones:

  • Kelionių organizatorių prievolių užtikrinimo garantijos (pratęsta iki 2021-06-30);
  • Paskolos turizmo ir apgyvendinimo paslaugų teikėjams (pratęsta iki 2021-06-30);
  • Tiesioginės COVID-19 paskolos (įgyvendinama nuo 2021-01-21).

     K. Motiejūnas informavo, jog dėl COVID-19 pandemijos Europos Komisija (EK) laikinai išplėtė didesnės rizikos eksporto rinkų apibrėžimą, įtraukdama ir Europos Sąjungos (ES) nares bei kitas valstybes, iki šiol laikytas mažai rizikingomis. Šis sprendimas leidžia INVEGAI teikti eksporto kredito garantijas įmonėms, eksportuojančioms lietuviškas prekes ir į Europą. Susitikimo metu pristatytos subsidijos ir paskolos, skirtos verslo pradžiai, kurių kombinacija, pasak K. Motiejūno, yra didelė parama pradedančiajam verslui.  Taip pat informuota apie galimybę gauti finansavimą investicijoms ir apyvartiniam kapitalui už ne daugiau kaip 7 proc. palūkanų. Artimiausių dienų ir savaičių klausimas - COVID-19 testų subsidijos, kurios taip pat bus teikiamos per INVEGĄ.

Visą pristatymo medžiagą rasite čia.

Susisiekime
Captcha