Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Rūmai kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybės administraciją dėl pagalbos priemonių turizmo ir viešojo maitinimo sektoriui pratęsimo

   Sausio 10 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorių G. Neniškį dėl pagalbos priemonių turizmo ir viešojo maitinimo sektoriui pratęsimo.

     Generalinio direktoriaus V. Krolio pasirašytame rašte teigiama, kad COVID-19 pandemijos laikotarpis privertė užsidaryti ne vieną viešojo maitinimo įstaigą. 2020 ir 2021 metais Klaipėdos miesto taikomos lengvatinės sąlygos padėjo išlikusioms įmonėms šį laikotarpį išgyventi. Tačiau COVID-19 pandemija tęsiasi toliau, ir viešojo maitinimo verslui iki šiol yra taikomi veiklos ribojimai ir papildomi reikalavimai. Pastaruoju metu viešojoje erdvėje teikiama informacija apie galimus naujus ribojimus šiam verslo sektoriui. Nemaža klientų dalis dėl tebesitęsiančių ribojimų nesilanko viešojo maitinimo įstaigose, todėl šio sektoriaus pajamos yra sumažėjusios. Nuo sausio 1 d. padidėjo elektros ir šildymo kaštai, maisto pristatymo paslauga kainuoja daugiau kaip trečdalį patiekalo kainos.

   Rašte Klaipėdos miesto savivaldybės prašoma, atsižvelgiant į taikomus veiklos apribojimus, sumažėjusias pajamas, padidėjusias išlaidas ir rekomendacijas COVID-19 pandemijos laikotarpiu išlaikyti kuo didesnius atstumus tarp žmonių, 2022 metams pratęsti 2020 ir 2021 metais taikytas pagalbos priemones maitinimo ir viešbučių sektoriui, t.y. atleisti nuo lauko prekybos rinkliavų ir taikyti supaprastintą tvarką lauko terasoms įrengti.

   Tikimasi, kad tokiu būdu viešbučiai ir maitinimo įstaigos 2022 metais galėtų amortizuoti sumažėjusias pajamas ir padidėjusias išlaidas bei įrengti didesnio ploto lauko terasas, kurios leistų išlaikyti didesnius ir saugesnius atstumus tarp klientų.

Susisiekime
Captcha