Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Nuotolinis Klaipėdos teritorinės muitinės pakomitečio posėdis

   Lapkričio 24 d. Klaipėdos teritorinės muitinės kvietimu 23 rūmų narių atstovai dalyvavo pakomitečio posėdyje. Jame buvo pristatyti su Klaipėdos uoste naudojama el. sistema KIPIS susiję klausimai.

   Nuotolinio posėdžio metu buvo pristatyta šios duomenų keitimosi sistemos paskirtis muitinės formalumams atlikti, vaidmuo laikinojo saugojimo sandėlių veiklai uosto teritorijoje, kontroliuojančių institucijų KIPIS naudojimas rizikai vertinti.

   Anot Klaipėdos teritorinės muitinės viršininkės R. Kunickienės, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai, kitų jūrinių asociacijų vadovai pateikė klausimų dėl muitinės formalumų uoste, susijusių su KIPIS sistemą administruojančios Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos planu nuo 2022 m. sausio 1 d. pakeisti naudojimosi KIPIS sistema sąlygas privatiems juridiniams asmenims. Nuo kitų metų pradžios naudojimasis KIPIS sistema tampa mokamu, siekiant padengti 200 tūkst. eurų metines sistemos administravimo ir išlaikymo išlaidas.

   Susidaro teisinė situacija, kai mokesčių mokėtojams muitinės ir dar 7 kontroliuojančių institucijų veikla uoste taptų mokama. Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu, kitais teisės aktais el. sistema KIPIS yra pripažinta tinkama ir privaloma naudoti muitinės procedūroms Klaipėdos uoste atlikti, prekių laikinajam saugojimui sandėliuose organizuoti, rizikai vertinti, Muitinės generalinio direktoriaus patarėjas, ilgametis Muitinės departamento vadovas J. Miškinis teigė, kad kitos teisinės alternatyvos verslo veiklai uoste, t. y. teikti dokumentus popieriniu būdu ar naudotis kita muitinės el. sistema šiuo metu nėra. 

   Anot J. Miškinio, 2003 m. KIPIS buvo valstybinio jūrų uosto direkcijos, valstybės institucijų ir verslo bendradarbiavimo siekiant supaprastinti ir pagreitinti veiklą uoste „vieno langelio“ principu rezultatas ir sėkmės istorija. Mokamos naudojimosi KIPIS sąlygos – teisinis klausimas, kuris kyla ir dėl prieštaravimo ES muitinės kodeksui.     Dėl to Muitinės departamentas kreipėsi į Susisiekimo, Finansų ministerijas, siūlydamas surengti atskirą susitikimą teisiniams KIPIS naudojimo sąlygų pakeitimo aspektams aptarti.

Susisiekime
Captcha