Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Rūmų narių apklausa dėl situacijos Vakarų Lietuvos darbo rinkoje

   Siekiant išsiaiškinti darbo rinkos situaciją Vakarų Lietuvoje ir jos poveikį Klaipėdos rūmų nariams, atlikome rūmų narių apklausą, kurioje dalyvavo 38 įmonės. Pateikiame apibendrintus apklausos rezultatus.

   Daugiausia apklausos dalyvių - 39 proc. sudaro mažos įmonės (nuo 10 iki 49 darbuotojų) ir 37 proc. - vidutinės įmonės (nuo 50 iki 249 darbuotojų) . Tarp likusių dalyvių - 16 proc. mikro įmonių (nuo 1 iki 9 darbuotojų) ir 8 proc. didelių įmonių (250 ir daugiau darbuotojų). Respondentai, kaip ir rūmų narių įmonės atstovauja įvairiems veiklos sektoriams. Daugiausia - po 29 proc. sudaro gamybos ir paslaugų įmonės. 18 proc. respondentų atstovauja transporto ir logistikos sektoriui.

   80 proc. apklausos dalyvių teigia, jog jų atstovaujamose įmonėse šiuo metu trūksta darbuotojų. Didžiausias poreikis - aukštos kvalifikacijos specialistų (37 proc.) ir nekvalifikuotų darbuotojų (32 proc.). 11 proc. apklausos dalyvių susiduria su vadovų trūkumu. Kiek mažesnį darbuotojų poreikį respondentai planuoja 2022 metais.

   Paprašius patikslinti, kiek ir kokių profesijų atstovų trūksta, respondentai dažniausiai minėjo inžinierius, vairuotojus, sandėlininkus, suvirintojus, viešojo maitinimo organizavimo ir aptarnavimo profesijų atstovus, socialinio darbo padėjėjus, muitinės tarpininko atstovus, statybų srities profesijų atstovus - nuo pagalbinių darbininkų iki vadovų ir kt.

   Dauguma (63 proc.) apklausoje dalyvavusių rūmų narių atstovų sutiko su teiginiu, kad šiuo metu taikoma valstybės nedarbo išmokų politika neskatina dirbti. Daugiau kaip pusė (55 proc.) respondentų mano, jog darbuotojai iš užsienio šalių padėtų spręsti darbo rinkoje esančias problemas.

   Rūmų nariai pateikė pasiūlymus, kaip situaciją darbo rinkoje būtų galima pakeisti. Verslo atstovai siūlo keisti nedarbo išmokų politiką, liberalizuoti užsieniečių įdarbinimą, į darbuotojų paiešką ne formaliai, o realiai įsitraukti Užimtumo tarnybai, glaudžiau bendradarbiauti darbdaviams ir mokymo įstaigoms, gerinti aukštojo mokslo Klaipėdoje kokybę ir kt.

   Lapkričio 23 d. 14 val. rūmų rengiamoje nuotolinėje konferencijoje - diskusijoje „Situacija darbo rinkoje: paradoksų metas arba kas kaltas ir ką daryti?“ sieksime išsamiau pristatyti rezultatus bei atsakyti į rūmų nariams aktualius, su situacija darbo rinkoje susijusius klausimus.

Susisiekime
Captcha