Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Rūmai kreipėsi į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą (VERT) dėl nutarimo metodikoje keitimo

   Sausio 14 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų prašymu Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija kreipėsi į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą (VERT), prašydama svarstyti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos 2006 m. gruodžio 21 d. nutarimo Nr. O3-92 „Dėl geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo metodikos“ keitimą.

   Kreiptis į VERT paskatino rūmų nariai, veikiantys Klaipėdos LEZ ir suvartojantys daugiau kaip 10 tūkst. m³ vandens per mėnesį.

   Tarybos prašoma atkreipti dėmesį į Metodikoje nustatytą kainodaros reguliavimą verslo įmonių atžvilgiu, kurios, vykdydamos savo veiklą, naudojasi geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugomis ir suvartoja itin didelius kiekius geriamojo vandens. Pagal šiuo metu Metodikoje nustatytas taisykles, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainų nustatymo taisyklės verslo įmonių atžvilgiu nėra numatytos.

   Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų tiekėjai dėl dabar Metodikoje nustatytos kainodaros tvarkos negali numatyti kainų diferenciacijos pagal suvartojamą geriamojo vandens kiekį ir apimtis, nes Metodika šių kriterijų nenumato. Atitinkamai miestų ir rajonų savivaldybių tarybos, kurios taip pat vadovaujasi Metodika, neturi aiškaus pagrindo nustatyti skirtingą geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų tarifą.

   Todėl dėl esamo kainodaros reguliavimo susidaro situacija, kad visiems paslaugų vartotojams / abonentams geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos nustatomos neatsižvelgiant į geriamojo vandens suvartojimo kiekį. Asociacijos nuomone, tokia padėtis yra ydinga ir negali užtikrinti rinkoje įprastos kiekybės nuolaidos (angl. quantity discount) taisyklės.

Susisiekime
Captcha