Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Rūmų Švietimo komiteto posėdis

   Birželio 10 d. Klaipėdos P. Lindenau mokymo centre surengtas rūmų Švietimo komiteto posėdis. Jo metu susitikimo šeimininkas, P. Lindenau mokymo centro vadovas dr. Egidijus Skarbalius pristatė savo vadovaujamo centro veiklą, pasikeitimus ir veiklos problemas, su kuriomis susiduriama. P. Lindenau mokymo centro, sujungusio dvi profesines mokyklas, profilis yra siauras, labiau susijęs su jūriniu verslu, tačiau centras vienu metu gali mokyti ir 80 būsimųjų suvirintojų, kurių darbo įgūdžių spektras – nuo elektrodo iki lazerio.

     Pasak E. Skarbaliaus, švietimo įstaigos gyvena nesibaigiančios švietimo reformos ritmu, tarp jų – ir profesinio rengimo centrai. Tarp naujausių pokyčių – regionų plėtros taryboms suteikti įgaliojimai nustatyti vienos ar kitos specialybės moksleivių poreikį ir priėmimo kvotas, tebesitęsiantis profiliavimas.

     Anot E. Galvanausko mokymo centro direktorės dr. Dalios Martišauskienės, dėl kvotų mokymo įstaigoms ministerija siūlo susitarti. Kaip tai padaryti, mokymo įstaigoms dėl moksleivių pritraukimo konkuruojant tarpusavyje – neaišku. Švietimo komiteto nariai sutiko, kad šiuo metu vyksta profesinio mokymo renesansas, ir iš buvusių profesinių mokyklų – vadinamųjų „profkių“ jos keičiasi į „proversiją“.

     Aptariant profesinių mokyklų absolventų galimybes tęsti studijas Klaipėdos aukštosiose mokyklose, pabrėžtas Aukštojo mokslo ir studijų įstatymo bei ministro įsakymų nesuderinamumas: ministro įsakyme nustatytas trumpas specialybių, kurioms galėtų būti taikomas penkto lygio programų reikalavimai, sąrašas. Tarp galimo bendradarbiavimo įvardinta galimybė aukštųjų mokyklų studentus siųsti praktikai į profesinio mokymo centrus, turinčius naujausią technologinę įrangą.

Susitikime dalyvavo 6 Švietimo komiteto nariai.

Susisiekime
Captcha