Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų susitikimas su Ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite

   Balandžio 23 d. įvyko Lietuvos rūmų narių susitikimas su Ekonomikos ir inovacijų ministre (EIMIN) Aušrine Armonaite. Susitikimo metu aptartos įmonėms kylančios problemos, ministrė pateikė informaciją dėl galimybių paso ir pagalbos verslui. Labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusios įmonės gali teikti paraiškas vienkartinei, negrąžintinai subsidijai gauti. Anot A. Armonaitės, ministerija iki balandžio 23 d. patvirtino 42,2 mln. eurų subsidijas nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.

   Per artimiausius penketą metų Europos Komisijos (EK) Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis Lietuvoje numatoma įgyvendinti reikšmingas reformas inovacijų ir skaitmeninimo srityse. Iš viso tam planuojama skirti iki 645 mln. EUR. Ministrė atkreipė dėmesį, jog 80 proc. lėšų bus skiriama Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionams. Planuojama, kad planas bus patvirtintas iki šių metų vasaros pabaigos, o pirmieji pinigai iš plano turėtų pasiekti Lietuvą paskutinį metų ketvirtį.
   Iš Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos pranešimo žiniasklaidai: rūmai teigiamai vertina dialogą su ministerija ir jos pastangas bei norą padėti nukentėjusiam verslui, tačiau atkreipia dėmesį į išliekančius iššūkius tokiose srityse kaip darbo užmokesčio subsidijos pokarantininiu laikotarpiu, nuomos išlaidų ir paskolų palūkanų kompensavimas, vietos gamintojų skatinimas ir kt.

Renginyje dalyvavo 15 Klaipėdos rūmų narių atstovų.

Susisiekime
Captcha