Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Seminaras su Klaipėdos teritorine muitine apie pasikeitimus Lietuvos muitinės veikloje, kuriuos verslas turėtų žinoti

     Kovo 16 d. įvyko Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų kartu su Klaipėdos teritorine muitine surengtas nuotolinis seminaras apie verslui aktualią Muitinės veiklą.

   Anot Klaipėdos teritorinės muitinės direktorės Ritos Kunickienės, COVID-19 pandemija paskatino muitinės formalumų supaprastinimą: klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, verslui, nukentėjusiam nuo pandemijos, sudarytos galimybės pasirašyti paskolų sutartis dėl mokestinės nepriemokos atidėjimo neskaičiuojant palūkanų. 2020 m. spalį prasidėjo muitinės centralizavimas.

     Įmonėms, asmenims, vykdantiems ar ketinantiems vykdyti tarptautines prekybos operacijas, kurias vykdant privaloma atlikti muitinės formalumus, reikalingas EORI kodas, kuris skirtas ekonominės veiklos vykdytojams nustatyti. Klaipėdos teritorinės muitinės direktorė Rita Kunickienė pabrėžė, kad persiregistruoti privalo ir tie asmenys, kuriems EORI kodus anksčiau suteikė Jungtinės Karalystės muitinė.

  Žuvininkystės produktų importą iš Jungtinės Karalystės bei eksportą į ją pristačiusi Klaipėdos teritorinės muitinės Šiaulių pirmos kategorijos krovinių posto vyr. inspektorė Vaidutė Dargienė minėjo, kad nuo šių metų sausio 1 d. Jungtinei Karalystei yra taikomas NNN žvejybos reglamentas kaip bet kuriai trečiajai šaliai. Todėl importuojant žuvininkystės gaminius iš Jungtinės Karalystės į Europos Sąjungą privaloma pateikti sugautų žuvų kiekio sertifikatą. Iki metų pradžios patvirtinti sertifikatai ir toliau galioja žuvininkystės produktams, kurie prieš įvežant į ES buvo perdirbami kitose trečiosiose šalyse.

Daugiau informacijos apie Muitinės veiklą: www.lrmuitine.lt.

Renginyje dalyvavo 25 rūmų narių atstovai.

Susisiekime
Captcha