Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Susitikimas su ministre A. Armonaite

     Rugpjūčio 20 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Susitikime su rūmų nariais buvo svarbiausios Vakarų Lietuvos verslo aktualijos, taip pat - šią savaitę atliktos įmonių - rūmų narių apklausos dėl verslo ryšių su Baltarusija bei Kinija bei geopolitinių pokyčių poveikio verslui rezultatai.

   Ekonomikos ir inovacijų ministrė pristatė pastarojo pusmečio ministerijos veiklą bei svarbiausius rezultatus, tarp kurių - pagalba nuo pandemijos nukentėjusiam verslui, dėmesys investicijoms ir inovacijoms, Inovacijų agentūros steigimas reorganizuojant ministerijai pavaldžių viešųjų įstaigų veiklą. Anot A. Armonaitės, ministerija  siekia pertvarkyti 50 verslą kontroliuojančių institucijų požiūrį į verslą, keisti teisės aktus, leisiančius taikyti mokesčių lengvatą reinvestuojamam pelnui. Pasak ministrės, Vakarų Lietuvos verslas naujajame ES paramos finansiniame etape turės didesnes galimybes nei Vilniaus regiono bendrovės, todėl kvietė jau dabar galvoti apie įmonių modernizavimą ar inovacijų diegimą.

   Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai atkreipė Ekonomikos ir inovacijų ministrės dėmesį į šiuo metu verslui kylančias problemas, tarp kurių - nuo verslo nepriklausančios ES ir JAV sankcijos Baltarusijos įmonėms, blogėjantys santykiai su Kinija. Anot rūmų šią savaitę surengtoje apklausoje dalyvavusių įmonių, susijusių su tarptautine prekyba, krovinių pervežimu jūra, logistika, krova, žaliavų importu, - kiekvienai iš jų geopolitiniai pokyčiai turės arba jau turi neigiamą poveikį, reiškiantį mažesnes pajamas bei nuostolius nuo 500 tūkst. iki 3 mln. eurų bei daugiau. Verslas pastebi, kad dėl to sumažėjo klientų, užsakymų, stringa prekių judėjimas, padidėjo logistikos kainos pervežimams per Baltarusijos teritoriją, pradėti taikyti didesni tarifai kroviniams per Klaipėdą lyginant su kaimyninių šalių uostais. Dėl pablogėjusių santykių su Kinija partneriai įmones informuoja apie keičiamas strategijas dėl verslo Klaipėdos uoste plėtros, planus mažinti veiklos apimtis ar ketinimus ją apskritai nutraukti. Verslo atstovai teigė besitikintys pragmatiškų centrinės valdžios sprendimų.

Susisiekime
Captcha