Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Rūmų kreipimasis dėl susisiekimo iš Palangos oro uosto

   Balandžio 27 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kreipėsi į Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministrą M. Skuodį ir VĮ „Lietuvos oro uostai“ gen. direktorių M. Gelžinį dėl susisiekimo iš Palangos oro uosto. Dar kartą kreiptis į ministrą paskatino Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų surengtos verslo misijos organizavimo metu išryškėjusios Vakarų Lietuvos pasiekiamumo problemos.

   Palangos oro uostas kaip regioninis Vakarų Lietuvos oro uostas yra itin svarbus regiono plėtrai tiek susisiekimo, tiek verslo interesų, investicijų bei turizmo požiūriu. Pagal naujausius tarptautinius standartus atnaujintame Palangos oro uoste užtikrinama oro uosto operacijų sauga bei greitesnis orlaivių aptarnavimas, tačiau nei esamos skrydžių kryptys iš Palangos, nei kainos netenkina Vakarų Lietuvos verslo, esamų ir potencialių investuotojų, jos nėra palankios turistų srautams.

   Balandžio 19-21 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai surengė verslo misiją Vakarų Lietuvos turizmo verslo atstovams itin svarbiose Šiaurės Vokietijos žemėse - Šlėzvige - Holšteine ir Hamburge. Laiko atžvilgiu labiausiai iš šiuo metu esamų priimtinas SAS oro linijų skrydis iš Palangos per Kopenhagą į Hamburgą pasirodė neįkandamas kainos prasme. Bilieto į abi puses kaina - nuo 540 eurų asmeniui - du kartus viršijo „Naujų galimybių LT“ - paramos verslui priemonės, pagal kurią surengta ši verslo misija, skrydžių įkainius. Teko rinktis alternatyvą ir skristi iš Vilniaus per Kopenhagą į Hamburgą su tomis pačiomis SAS oro linijomis, už skrydį sumokant apie 200 eurų mažiau, tačiau kelionėje sugaištant visą dieną.

   Nors ši verslo kelionė buvo sėkminga (įvyko 50 individualių verslo susitikimų), tikimybė pritraukti turistų srautus išliekant sudėtingam Vakarų Lietuvos regiono pasiekiamumui yra itin menka. Iš Palangos oro uosto nėra nė vieno tiesioginio skrydžio į Vokietiją (Hamburgą), nors tai svarbiausia verslo, ypač jūrinio, turizmo rinka.

   Rašte prašoma atkreipti dėmesį į verslo interesus bei, atsižvelgiant į tai, remti verslui, esamiems ir būsimiems investuotojams, turistų srautą generuojančių patogių naujų krypčių iš/į Palangos oro uostą atsiradimą.

   Balandžio 28 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kreipėsi ir į Klaipėdos regiono merus, prašydami atsižvelgti į verslo poreikius, remiant rinkodaros priemones skrydžiams iš/į Palangos oro uostą pritraukti.

Pranešimas žiniasklaidai čia.

Verslo komentaras:

„Klausiau LRT radijo laidos apie tai, kad Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai nuolat reikalauja/prašo Lietuvos oro uostų praplėsti tiesioginų skrydžių kiekį į Vokietiją. Labai sveikintina iniciatyva, ir labai palaikau.

Aš asmeniškai dirbu su užsienio užsakovais (Vokietija, Austrija, Nyderlandai, Belgija ir kt. šalys aplinkui) todėl bent jau keletas tiesioginių skrydžių į Hamburgą, Diuseldorfą, Dortmundą ar Muncheną būtų labai didelės reikšmės palengvinimas verslui, dirbančiam B2B sektoriuje. 

Taigi, darsyk išreiškiu stiprų palaikymą jums ties šia problema, ir palaikau Jūsų ir kartu mūsų prašymą dirbti šia teisinga linkme“.

Algirdas Kuncius, RNDV Group

Susisiekime
Captcha