Gerb. rūmų nariai,
Sulaukėme rūmų narių kreipimosi, jog darbdaviai vis dažniau susiduria su problema – ženkliai augančiu darbuotojų sergamumu bei galimai neskaidriu laikinojo nedarbingumo pažymėjimų naudojimu. Fiksuojami trumpalaikiai nedarbingumo laikotarpiai, trunkantys 2–5 dienas, po kurių darbuotojai grįžta į darbą. Tokie atvejai kartojasi nuolat, o trumpalaikis nedarbingumas neretai derinamas su ilgaisiais savaitgaliais ar šventinėmis dienomis, moksleivių atostogomis. Rūmų narių teigimu, kai kuriose įmonėse nedarbingumas tokiu laikotarpiu padidėja iki 45 proc.
Atsižvelgiant į netinkamą kontrolę išduodant laikinojo nedarbingumo pažymėjimus, siekiant užtikrinti sąžiningą ir skaidrų laikinojo nedarbingumo sistemos veikimą bei darbdavių pasitikėjimą šia sistema, parengėme apklausos anketą. Siekiame sužinoti Jūsų situaciją bei rūmų sprendimų, susijusių su laikinojo nedarbingumo pažymėjimų darbuotojams išdavimo tvarka, poreikį.
Apklausa anoniminė, Jūsų atsakymai bus naudojami apibendrinant rezultatus ir sprendžiant, ar Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai rūmų narių - darbdavių vardu turėtų kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją ir Valstybinę ligonių kasą, „Sodrą“.
Jūsų atsakymų lauksime iki birželio 1 d.