Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Dėl Klaipėdos regiono pasiekiamumo bus kreiptasi į vyriausybę

   Kovo 18d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas V. Pleskovas ir generalinis direktorius V. Krolis dalyvavo Klaipėdos miesto savivaldybės verslo aplinkos grupės posėdyje, kuriame buvo aptariama Klaipėdos regiono pasiekiamumo didinimo programa 2024-2026 m. bei kiti klausimai. 

   Pasak Klaipėdos miesto mero A. Vaitkaus, Klaipėdos regiono savivaldybės vieningai sutaria, kad Palangos oro uostas yra gyvybiškai svarbus logistikos taškas Vakarų Lietuvos regionui, sudarantis sąlygas verslo atstovams pasiekti savo klientus ir rinkas visoje Europoje, tačiau dabartinis skrydžių skaičius iš Palangos oro uosto nėra pakankamas. Vakar vykusiame posėdyje buvo aptariama Vokietijos krypčių iš Palangos oro uosto svarba ir svarbiausias tikslas – iki pandemijos turėto skrydžių krypčių skaičiaus grąžinimas. Nepaisant to, kad iš Palangos oro uosto yra mažiausias skrydžių pasirinkimas, iš regiono savivaldybių biudžetų prašoma mokėti už naujas skrydžių kryptis ir taip dalintis riziką.

   Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai nuolat pabrėžia regiono pasiekiamumo iš Palangos oro uosto problemas. Šiemet atliktos rūmų narių apklausos rezultatai parodė, kad svarbiausios verslui skrydžių kryptys po koronaviruso pandemijos pasikeitė: be skrydžių į Vokietiją tapo svarbi ir Lenkijos kryptis. Rūmų viceprezidento A. Kuzmarskio teigimu, Varšuvos kryptis pasitarnautų Vakarų Lietuvoje dirbantiems lenkų specialistams ir investuotojams.

   Susitikimo metu susitarta kartu kreiptis į Vyriausybę ir Susisiekimo ministeriją dėl regiono atskirties mažinimo, didinant jo pasiekiamumą iš Palangos oro uosto. Taip pat ketinama surengti susitikimą su AB Lietuvos oro uostai vadovais.

Susisiekime
Captcha