Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujienos ir renginiai

Reklama

Įvykių kalendorius

Dėl vietinės rinkliavos rūmai kreipėsi į Klaipėdos merą

   2024 m. vasario 15 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai dalyvavo Klaipėdos miesto savivaldybės surengtame Verslo aplinkos grupės posėdyje, kuriame buvo pateikta informacija apie vasario 29d. miesto tarybai teikiamo patvirtinti sprendimo projektą "Dėl vietinės rinkliavos už naudojimąsi Klaipėdos miesto viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra". 

   Rūmai dėl šios rinkliavos į miesto savivaldybę kreipėsi dar 2019 m. bei 2020 m. ir išreiškė poziciją, kad pirma reikia pagerinti miesto pasiekiamumą, prailginti turizmo sezoną, o tuomet patvirtinti rinkliavą. Susipažinus su vasario 15d. posėdyje pateikta informacija ir vietinės rinkliavos projektu, rūmai vakar, vasario 19 d. kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybės merą Arvydą Vaitkų, siūlydami papildyti nuostatų projektą:

  •  Vietinė rinkliava neskaičiuojama visoms pavienių asmenų ir grupių užsakymams, kurie viešbučiuose buvo užregistruoti arba pasirašytos sutartys apgyvendinimui iki vietinės rinkliavos įsigaliojimo iki 2024 m. gruodžio 31d.;
  • Projektą papildyti konkrečiais tikslais, kuriems surinktos lėšos bus naudojamos, kasmet konkrečias priemones patvirtinant Klaipėdos miesto taryboje.

  Taip pat miesto vadovų dėmesys atkreiptas į tai, kad siekiant patvirtinti rinkliavą Klaipėdos miesto taryboje vasario 29d. ir jos įsigaliojimui paliekant tik trijų mėnesių terminą - nuo birželio 1 d., kai įprasta praktika mokesčių pakeitimui ar naujų atsiradimui yra 6 mėn., verslui neturėtų būti sukeltos papildomos administracinės ar techninės kliūtys.

Susisiekime
Captcha